Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beden dibi surları ortaya çıkartıldı

, yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Beden Dibi surlarını ortaya çıkartmak için çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürüyor. Bu kapsamda 13 tarihi Urfa evi kamulaştırıldı.

Giriş Tarihi: 27.8.2013 11:13
Eski Urfa olarak bilinen 14 mahallede sokak sağlıklaştırmasından zemin kaplamaları ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için de cephe sağlıklaştırmasının büyük bir kısmını tamamlayan , 12 bin yıllık tarihi geçmişi bulunan Şanlıurfa'da tarihi kapılar onarıldı, surlarını da bir bir ortaya çıkarttı.

Restore çalışmaları hummalı bir şekilde devam eden Bedendibi Surları konusunda açıklama yapan Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, eski Urfa'nın her yerinde çalışmalarının olduğunu belirtti. Sokak aralarında, çarşıda semt pazarlarında, restorasyon çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini dile getiren Fakıbaba, 'Yani Şanlıurfa yalnızca bu bölgenin değil, Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biri. Bu çalışmalarımızda Urfa'yı oralara taşıyor. Amacımız da zaten bu. Tarihin hak ettiği bir Urfa'yı ortaya çıkartmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda Harrankapı'da, Beykapısı'nda, Doğu surlarının ortaya çıkartılmasında gösterdiğimiz gayreti şimdi de Beden Dibi surlarını ayağa kaldırmak için gösteriyoruz' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beden dibi surları ortaya çıkartıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN