Gaziantep'e iki yatırım birden

Bakanlar Suat Kılınç, Fatma Şahin ve Cevdet Yılmaz, 33 bin kişilik yeni stadyumun temelini atıp yarı olimpik yüzme havuzunu açtı

Giriş Tarihi: 27.8.2013
Gaziantep'te 33 bin kişilik Arena Stadyumu'nun temeli Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz tarafından atıldı. Bakanlar, yarı olimpik yüzme havuzunun da açılışını yaptı. Bakan Kılıç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni, modern, UEFA kriterlerine uygun ve her türlü uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapabilecek bir stadyuma kavuşturma sözünü tuttuklarını söyledi.

ÇOK KAPSAMLI OLACAK
Stadyumun 110 milyon liraya mal olacağını kaydeden Bakan Kılıç, "Burası sadece 2 haftada bir futbol müsabakalarının oynanacağı bir stadyum olmayacak. Bu stadyumun tribün altlarında, bu stadyumun galeri katlarında fuayeler, salonlar, spor salonları, antrenman salonları, çok amaçlı alanlar bulunacak. Güreşten tekvandoya, karateden boksa, aklınıza gelecek bütün sportif branşlarda, Gaziantep'in yüz binlerce genci, haftanın yedi günü, günün 24 saati, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve antrenörleri nezaretinde spor yapma imkanı bulacak" dedi.

ADI DEĞİŞECEK

Gaziantep Stadyumu'nun aynı zamanda Gaziantepspor için de yeni bir gelir kaynağı olacağının altını çizen Bakan Kılıç, "Gaziantep Stadyumu, kentin yeni bir gelişim sahasında, Şehitkamil ilçesi sınırları içerisinde yepyeni bir kentsel dönüşüme ön ayak olacak, liderlik edecek. Buranın adı Arena olarak görünüyor ama adını Gaziantepliler verecek" şeklinde konuştu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin de "Refah seviyesi nedir, şehirlerin yaşanabilirliği dediğiniz şey nedir dediğinizde, aslında spor alanı en temel alanlardan biridir" dedi.

ŞEHİTKAMİL'E İKİNCİ HAVUZ
Bakanların Gaziantep çıkarması kapsamında, Şehitkamil Belediyesi'nin yaptığı ikinci yarı olimpik yüzme havuzu da hizmete girdi. 3 bakanın katılımıyla hizmete açılan havuz 6 bin metrekarelik alanda modern teknolojiyle yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'e iki yatırım birden
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN