Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mala karşı işlenen suçlar yüzde 50 oranında azaldı

Giriş Tarihi: 28.8.2013
Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Metin Aşık, halk ve emniyet teşkilatının bütünleşmesi, dayanışması ve asayişin sağlanmasına vatandaşların da katılımı amacıyla düzenlediği huzur toplantıları kapsamında, Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin yönetici, personel ve güvenlik ekibiyle bir araya geldi. Aşık, aldıkları önlemlerle il genelinde mala karşı inlenen suçlarda yüzde 50 düşüş yaşandığını söyledi

İHBARCIYA BİLGİ VERİLİYOR
İl Emniyet Müdürü Aşık şöyle konuştu: 'Personel ve araç-gereç sayımız arttı. Sahada ve sokakta personelimiz çoğaldı. Burada arkadaşlarımızın öncelikli hedefi suç işlenmeden önlenmesidir. Daha önce polis ihbar hattına 400 ile 500 civarında olan ihbar sayısı, son 11 ayda 800'e ulaştı. Yapılan her şikayeti değerlendirerek, şikayet sahibini bilgilendiriyoruz. Vatandaşımız da bu geri dönüşler sayesinde ihbarının yerini bulduğunu görünce daha fazla güven duyuyor. Özellikle mail bildirimlerinde de nitelikli artışlar görüyoruz."

İNSANLAR ARTIK SOKAKTA
Aşık, bu bildirimlerdeki artışların asayiş istatistiklerine de yansıdığını belirterek şunları söyledi: Özellikle sahada ve sokakta hem gençlerimize dönük tehdit hem de huzura dönük konularda çok güzel dönüşler alıyoruz. Ben de sokağa çıkarak vatandaşlarımızla görüşüyorum. Hava karardıktan sonra şehrimizin park ve bahçelerinde nüfusun artması, insanların güven içinde dolaşması bizi mutlu ediyor. Bu huzur sayesinde sosyal hayat dışarıya yansıyor. Gerek sivil polislerimiz, gerekse resmi ekiplerimiz suç olmadan önlemek için büyük çaba harcıyor. Bu sayede yine istatistik verilere göre, mala karşı işlenen suçlarda yüzde 50 oranında azalma var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mala karşı işlenen suçlar yüzde 50 oranında azaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN