Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kolejliler dünyayla yarışacak

Giriş Tarihi: 31.8.2013

Bahçeşehir Adana Koleji'nde yabancı dil ve teknoloji eğitimine özel önem veriliyor. Kolejde, dünyayla konuşan-çalışan-yarışan bireyler yetiştirilecek

Bahçeşehir Koleji yurt genelindeki 95'inci kolejini Adana'da törenle açtı. Öğretmenler Bulvarı'ndaki okulun açılışında konuşan Bahçeşehir Kolejleri Genel Müdürü Devrim Karaaslanlı, dünyayla konuşan, dünyayla çalışan ve dünyayla yarışan gençler yetiştirdiklerini söyledi. Bahçeşehir Adana Müdürü Hakan Gediktaş da kişiye özgü öğrenim modeli uyguladıklarını, öğrencilere çift yabancı dil öğrenme olanağı sunduklarını ve teknoloji eğitimine özel önem verdiklerini söyledi.

350 OKUL AÇILACAK

Okul bahçesinde seçkin bir davetli topluluğunun katıldığı törende konuşan Genel Müdürü Devrim Karaaslanlı, 2023 yılı için kendilerine 350 okul ve 90 bin öğrenci hedefi koyduklarını söyledi. Karaaslanlı, Avrupa'nın en büyük eğitim grubu olduklarını kaydederek "21'inci yüzyılın gelişimlerine açık, farklı kültürlere saygılı, sosyal sorumluluk bilincinde, dünyaya saygılı, dünya ile konuşan, dünya ile çalışan dünya ile yarışan bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz" dedi.

OLANAKLAR ÇOK GENİŞ

Açılış töreninin ardından protokol mensupları ve davetliler, Genel Müdür Devrim Karaaslanlı ve Adana Müdürü Hakan Gediktaş'ın rehberliğinde okulu gezdi. Geniş koridorları ve iç ferahlatan tasarımıyla dikkat çeken okuldaki kimi sıra dışı laboratuvar ve salonları gezen davetlilere, Karaaslanlı ve Gediktaş ayrıntılı bilgi verdi.

Farklı yaklaşım
Bahçeşehir Adana Koleji, bu yıl anaokulu, ilkokul ve ortaokul bölümleriyle eğitim verecek. Kapasitesi bin 200 öğrenci olan okulda şu anda 70 kişi görev yapıyor. Okul Müdürü Hakan Gediktaş, kapalı alanı 19 bin metrekare olan Bahçeşehir Koleji'nin spor tesisleri, teknoloji eğitimi bölümleri, robot yapım dersi, yemek yapımı ve sofra kurallarının öğretildiği özel bölüm, laboratuvarlar, dil eğitimine verdiği önem ve öğrencilerin sosyalleşmesine yönelik çalışmalarıyla farkını ortaya koyacağını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kolejliler dünyayla yarışacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN