Çelikcan'dan Suriyeli çocuklara hediyeler

Giriş Tarihi: 1.9.2013
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Buruk Mahallesi'nde AFAD tarafından kurulan Suriyeli sığınmacıların kaldığı kampı ziyaret ederek çocuklara hediye dağıttı. Kampın idaresi ve yönetiminden sorumlu Vali Yardımcısı Halis Arslan, Çelikcan ve beraberindekilere kampı gezdirerek kampta kadınlara ve çocuklara yönelik açılan eğitim sınıfları ve mesleki kurslar hakkında bilgi verdi.

İYİ BİR SINAV VERDİK
Vali Yardımcısı Halis Arslan, kampta 11 bin 500 sığınmacının kaldığını belirterek, "BM temsilciliği yetkilileri haftada iki kez kampımızı ziyaret ediyor. Adana'mızın gerek bürokratları gerek işadamları ve STK'ları ve tüm vatandaşlarımızla çok iyi bir sınav verdik. Suriyeli kardeşlerimizi konaklama, eğitim, spor, sosyal ihtiyaçlar, iaşe ve kültürel anlamda en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyoruz" dedi.

HUZURLU YAŞAM

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Bizler aynı coğrafyanın insanlarıyız. Daha yüzyıl önce Suriye bizim ülke topraklarımız arasındaydı. Bu insanlarla coğrafya, inanç ve kader birliğimiz var. Bu felaket bizim de başımıza gelebilirdi. O yüzden kardeşliğimizi gösterme vaktidir. Dilerim Suriye'de yaşanan kargaşa bir an evvel sona erer. Bu insanlar kendi topraklarında huzur içinde yaşarlar" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çelikcan'dan Suriyeli çocuklara hediyeler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN