Gaziantep'te hatalı park edene ceza yağdı

Gaziantep'te trafik polisi yaya ve araç trafiğine yönelik denetimlerine aralıksız devam ediyor

Giriş Tarihi: 1.9.2013
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri kentteki trafik düzeninin ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik başlatılan "Trafik Güvenliğinde Yeni Açılımlar Hedefler ve Çözüm Önerileri" projesi kapsamında denetimler yapılıyor. Proje kapsamında hatalı parkların tespit edilmesi ve yayalara zorluk çıkaran parkların ortadan kaldırılması hedefleniyor. Emniyet Müdür Ömer Aydın, "Huzurlu bir kent için, çalışmalar aralıksız devam edecek" dedi.

YAYALAR SIKINTI YAŞIYOR

Park yasağı olmayan yerlerde sürücülerin araçlarını ters yönde ve yaya kaldırımına park ettikleri, yapılan hatalı parkların araç trafiğini olumsuz etkilediği tespit edildi. Bu parklarla yaya kaldırımı üzerinde yayaların ve engelli vatandaşların yürüyüşlerini zorlaştırdığı, bu nedenle yayaların taşıt yolu üzerine inmek zorunda kaldıklarının belirlendi.

UYARI DA YAPILDI

Vatandaşlardan da sıklıkla bu yönde ihbar gelmesi üzerine ekipler Atatürk Bulvarı, Kemal Köker Caddesi, İnönü Caddesi ve Ordu Caddesi başta olmak üzere kentin genelinde araçlarını ters yönde ve yaya kaldırımı üzerine park ettiği belirlenen sürücülere, park etmenin usul ve esaslarına uymaları, kurallara riayet edilmesi yönünde uyarılar yapıldı. Yapılan uyarı ve ikazlara rağmen kurallara uymayan çok sayıda sürücüye 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun ilgili maddelerine istinaden trafik idari para cezası uygulandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'te hatalı park edene ceza yağdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN