Birlik sağlanmadan sorunları çözemeyiz

ATO Başkanı Atila Menevşe kurumlar arası işbirliği sağlanmazsa, kentteki sorunların çözülemeyeceğini söyledi

Giriş Tarihi: 2.9.2013
Adana Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, kentin her alanda atılım yapması gereken bir dönemden geçtiğini belirterek, "Ekonomik potansiyelimiz ile mevcut göstergelerimiz birbiriyle uyuşmuyor. Tüm kurum ve kuruluşlar işbirliği yapmalı, kentimizi layık olduğu seviyeye taşımalıdır. Hepimizin birinci görevi bu olmalıdır" dedi. ATO'nun kent dinamiklerinin daha organize şekilde çalışarak ekonomik, sosyal ve kültürel değerlerinin artırılması yönündeki çabaları, gerçekleşen ziyaretlerde de ön plana çıktı.

DAHA FAZLA İŞBİRLİĞİ

Anadolu İşadamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Marangoz ve Mobilyacılar Esnaf Odası Başkanı Yalçın Avcı ile Adana Doğu Sanayi Sitesi Başkanı Kazım Çetin, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe'yi ziyaret etti. ASKON Şube Başkanı Recep Çalışkan'ın ziyaretinde daha fazla işbirliği yapılması gerektiği vurgulandı. Çalışkan, "Adana'da sanayi ve ticaret alanında faaliyet gösteren çok sayıdaki dernek ile koordine olup, ATO, ADASO, ATB ve AOSB gibi köklü kuruluşların projelerinin ve birlikteliklerinin içinde daha aktif yer almak istiyoruz. Özlenen Adana fotoğrafını ancak bu şekilde ortaya çıkarabiliriz" dedi.

MOBİLYA İHRACATI ARTMALI

Marangoz ve Mobilyacılar Esnaf Odası Başkanı Yalçın Avcı ve Yönetim Kurulu üyeleri de ziyaretlerinde, ATO tarafından başlatılan ve ayakkabı, tekstil ve mobilya sektörlerini pilot sektör seçen projeleri çok önemsediklerini söyledi. Başkan Avcı, ihracatın artırılması için öncelikle İstanbul'da düzenlenen uluslararası mobilya fuarlarına Adana olarak katılım gerektiğini belirtti. Adana Doğu Sanayi Sitesi Başkanı Kazım Çetin ise kentte dağınık şekilde faaliyet gösteren sektörlerin bir sitede toplanmasının her alanda yarar sağlayacağına işaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birlik sağlanmadan sorunları çözemeyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN