Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fındıklı örnek bir köy haline geldi

Giriş Tarihi: 3.9.2013
Adana'nın Pozantı ilçesine bağlı Fındıklı köyünde yaptığı çalışmalarda köy halkının takdirini kazanan muhtar Ahmet Yalım, "Göreve geldiğim günden beri köyümüzün tüm sorunlarını ortadan kaldırmak için gayret gösteriyorum. Yaz aylarında nüfusu 10 bini bulan köyümüzün örnek bir yer olması için elimizden geleni yapıyoruz" dedi.

HİZMET DURMUYOR

Pozantı'ya bağlı olarak 1954 yılında kurulan köyde kış aylarında 550 kişinin yaşam sürdüğünü ancak yaz aylarında bu rakamın 10 binleri bulduğunu belirten muhtar Ahmet Yalım, "Doğal olarak yaz aylarında işimiz artıyor. Bunun için bir çöp toplama aracı aldık. Kanalizasyon ve arıtma sistemleri çözüme kavuştu. Köy içinde 15 kilometre stablize yol yapıldı" diye konuştu.

BANDIRMA SUCUĞU

Bir sağlık evi yaptıklarını, ayrıca Orman Bölge Müdürlüğü ile görüşerek köye 50 dönümlük bir mesire alanı kazandırdıklarını belirten Muhtar Ahmet Yalım şunları söyledi: 1250 rakımlı köyümüzün yazı ayrı güzel, kışı ayrı. Halkımızın en büyük geçim kaynağı meyvecilik ve orman işçiliği. Bandırma denilen üzüm suyu ve nişastadan yapılan sucuğu ise artık sektör haline dönüştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fındıklı örnek bir köy haline geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN