Dört Yapraklı Yonca Altın Koza'ya geliyor

Yeşilçam'ın Dört Yapraklı Yonca'sı Türkan Şoray, Fatma Girik, Hülya Koçyiğit ve Filiz Akın, festivalin açılışına katılacak

Giriş Tarihi: 4.9.2013
Sinema dünyasının heyecanla beklediği Adana Büyükşehir Belediyesi 20. Altın Koza Film Festivali'nin, 16 Eylül Pazartesi akşamı yapılacak açılış törenine, Yeşilçam'ın Dört Yapraklı Yonca'sı olarak kabul edilen Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik ve Filiz Akın damgasını vuracak. Saat 20.30'da Merkez Park Amfi Tiyatro'da gerçekleştirilecek açılışta, Göksel de eski Türk filmleri müziklerinden şarkılar seslendirecek.

YEŞİLÇAM'IN YILDIZLARI

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, 20. Altın Koza Film Festivali'nin açılışının yapılacağı 16 Eylül akşamı, sinemamızın unutulmaz yıldızları Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik ve Filiz Akın'ın Adana'da olacağını belirtti. Aldırmaz, "Birbirinden değerli bu dört sanatçımızı, festivalimiz kapsamında kentimizde ağırlamak bizim için büyük bir onur olacak" dedi.

İÇİMİZDE YAŞIYOR
2014 yılında Türkiye Sineması'nın, 100. yılının kutlanacağına dikkat çeken Zihni Aldırmaz, Şoray, Girik, Koçyiğit ve Akın'ın sinema tarihimizdeki en önemli kilometre taşları olduklarını ifade ederek, "Bu dört sanatçımız, sadece belli karakterlere hayat veren profesyoneller değil. Büründükleri her rol, sanki gerçek bir karaktermiş gibi bizimle birlikte, bizim içimizde yaşamaya devam ediyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dört Yapraklı Yonca Altın Koza'ya geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN