Sorunlar çözülmedi daha da ağırlaştı

Giriş Tarihi: 4.9.2013

Adana Baro Başkanı Mengücek Gezi Çıtırık, yeni adli yıl açılışında sorunları anlattı

Adana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık avukatların sorunlarının çözülemediğini daha da ağırlaştığını söyledi. 2013-2014 Adlı Yıl Açılışı'nda konuşan Çıtırık, ağır ve aksak işleyen yargının verdiği kararların toplumsal vicdanı rahatsız ettiğini belirterek, sorunların bir an önce siyasi iktidar tarafından çözülmesini istedi.

TAŞIMALI ADALET

Avukatların sorunlarının her geçen gün daha da ağırlaştığına dikkat çeken Çıtırık, "Avukatların vekalet ücretlerine göz dikilmiştir. Meslektaşlarımız geçim derdi içine düşürülmüştür "dedi. Adana Adliyesi'nde adaletin taşımalı ve parçalı hale geldiğine de dikkat çeken baro başkanı, "Sorun siyasi iktidarın sorunudur. Biz baro olarak üzerimize düşeni yaptık" dedi.

AVUKATLARA PLAKET

Yeni adliye binasının yapımı konusunda Adana milletvekillerinin gerekli çabayı göstermediklerini ileri süren Çıtırık, "Kanayan yara haline gelmiş yeni adliye binası problemini çözmek istemeyen siyasi iradeyi ve milletvekillerini protesto ediyorum" şeklinde konuştu. Bu arada meslekte 35'inci yılını dolduran 9 avukata plaket verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sorunlar çözülmedi daha da ağırlaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN