Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kanlı soygunda iki kişi daha yakalandı

Adana'da kanlı kuyumcu soygununda tetikçilik yaptığı belirlenen Abdullah Aslan ile silahları temin eden Nazım Akipa yakalandı

Adana'nın Kıbrıs Caddesi'nde bulunan Halil Baygın'a ait kuyumcuya giren soyguncular yaklaşık 2 kilo ağırlığında altın ve para ile kaçarken, dışarıda bekleyen Abdullah Aslan, olaya müdahale etmek isteyen bitişikteki kuaför salonunun sahibi Ali Can Aytaç ile oğlu mahir Aytaç'ı öldürmüş, kuyumcu Halil Baygın ile birlikte 5 kişinin yaralanmasına yol açmıştı. Polis, soygunu planlayan Kemal Tekel'i Nusaybin'de yurt dışına çıkarken yakaladı. Çalışmalarını sürdüren Adana polisi tetikçi Abdullah Aslan ile silahları temin edin Nazım Akipa'yı da ele geçirdi.

POMPALI TÜFEĞİ ATEŞLEDİ

Olay 26 Ağustos günü meydana geldii. Kiraladıkları bir otomobille Baygın Kuyumculuk'un önüne gelen soygunculardan A. G., Kemal Tekel ve D. Ö., ellerinde pompalı tüfeklerle işyerine girerek ateş edip altınları topladı. Silah sesi üzerine bitişikte berberlik yapan Ali Can Aytaç ile kuyumcuda güvenlik elamanı olarak çalışan oğlu Mahir Aytaç silahlarını çekerek dışarı çıktı. Bu sırada gözcülük yapan Abdullah Arslan pompalı tüfekle ateş edip baba ile oğlunu öldürdü. Tüfekten çıkan saçmalarla aralarında kuyumcu Halil Baygın'ın da bulunduğu ikisi çocuk 5 kişi de yaralandı.

OLAĞANÜSTÜ GAYRET

Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile birlikte açıklama yapan Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, soygunun 4 ay öncesinden planlandığını ve her türlü detayın hesaplandığını öne sürerek, "Olayı planlayan Kemal Tekel, yurt dışına çıkarken Nusaybin'de yakalandı. İki kişinin ölümüne, 5 kişinin yaralanmasına yol açan tetikçi Abdullah Arslan ile silahları temin eden Nazım Akipa da yakalandı. Şimdi firarda olan Ferman A., A. G. ile D. Ö.'nün de yakalanması an meselesi. Adana polisi bu olayı aydınlatmak için olağanüstü çaba gösterdi ve faillerini adalete teslim etti" dedi.

OLAYLAR AYDINLATILDI
Vali Coş, Adana'da 2013'te toplam gasp ve hırsızlık şeklinde 18 kuyumcu soygunu gerçekleştiğini, bunların tamamının faillerinin yakalandığını kaydetti. Coş, "Zanlılardan yaşı küçük olanlar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Mahkemeye çıkanların yüzde 47'sinin yargılaması tutuklu olarak sürüyor" dedi. Coş, 2013'te düzenlenen polis ve jandarma operasyonlarında toplam 9,5 ton esrar, 457 kilo eroin, 4 milyon 200 bin paket kaçak sigara, 245 bin litre kaçak mazot ile çok sayıda ruhsatsız tabanca ve tüfek ele geçirildiğini, bu operasyonlar sayesinde, suç örgütlerinin toplam 37 milyon liralık haksız kazanç sağlamasının engellendiğini vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanlı soygunda iki kişi daha yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN