Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğretmenler uyuşturucu konusunda bilgilendirildi

Adana Emniyet Müdürlüğü ve Türk Kızılayı Adana Şubesi işbirliği ile "Madde bağımlılığı ve zararları" konusunda düzenlenen panelde eğitimcilere bilgi verildi

Giriş Tarihi: 5.9.2013
Adana İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, uyuşturucu ile sistematik mücadele konusunda önemli adımlar atıldığını ifade ederek, "Anaların gözyaşlarını en aza indirmek için mücadele ediyoruz" dedi. Adana Valisi Hüseyin Avni Coş ise, madde bağımlığı konusunda işbirliğinin önemine değindi. Prof. Dr. Ö. Ayhan Kalyoncu, Türkiye'de yıllardır uyuşturucuya karşı gözlerin kapatılmaya devam edildiğini söyledi. Adana Emniyet Müdürlüğü ve Türk Kızılayı işbirliği ile çocukların ve gençlerin uyuşturucudan uzak tutulması amacıyla 'Madde Bağımlılığı ve Zararları' konulu panel düzenlendi. Seyhan Kültür Merkezi'nde düzenlenen panelde, öğretmenler, Av. İsa Ayanoğlu, Prof. Dr. Ö. Ayhan Kalyoncu, Aile ve Sosyal Politikalar Uzmanı Sosyolog Fatma Özdoğan ve Uzman Psikolojik Danışman Komiser Uğur Evcin tarafından bilgilendirildi.

MİSYON ANLAYIŞI

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, gençlerin, kötü alışkanlıklardan uzak yetiştirilmesinin devletin temel görevlerinden biri olduğunu belirterek, "Uyuşturucu aile yapısını da zedeliyor. Mücadeleyi bir misyon anlayışı içinde ele almamız gerekiyor "dedi. İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan da "Herkes çözümün bir parçası olmalı. Anaların gözyaşlarını en aza indirmek için mücadele ediyoruz" şeklinde konuştu. Panele başkanlık eden Adana Umut Yolu Madde Bağımlılığını Önleme ve Mücadele Derneği Başkanı avukat İsa Ayanoğlu ise Adana'da en az 5 bin civarında bağımlı olduğuna işaret etti. Ayanoğlu, "Maalesef rakam her geçen gün büyüyor. Kentte sene başından bu yana 9 kişi madde bağımlılığından hayatını kaybetti. Derneğimiz 30 kişiyi tedavi ettirdi" diye konuştu. Prof. Kalyoncu ise "Özellikle rehber öğretmenlere düşen en önemli sorumluluk bu konuyu bilmek ve öğretmektir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğretmenler uyuşturucu konusunda bilgilendirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN