Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sri Lanka'da yatırıma anayasal güvence var

Giriş Tarihi: 10.9.2013

Sri Lanka Yatırım Bakanı Mohammed Mustapha, Gaziantepli sanayici iş adamlarını ülkesine yatırım yapmaya davet etti

SRİ Lanka Yatırım Bakanı Faizer Mohammed Mustapha, Gaziantepli yatırımcıları ülkesine davet etti. Bakan Mustapha ve Ankara Büyükelçisi Bharathi Wijeratne, Gaziantep Sanayi Odası'nı (GSO) ziyaret etti. Sri Lanka Yatırım Teşvik Kurulu Direktörü Duminda Ariyasinghe ve Sri Lanka Gaziantep Fahri Konsolosu Güven Güzelbey'in de yer aldığı heyet, GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu ile görüşerek, Sri Lanka'nın ekonomisi ve turizmi hakkında bilgi verdiler.

ANLAŞMA İMZALAYALIM

Konuk Bakan Mustapha, GSO ile iyi niyet anlaşması imzalamak istediklerini belirtti. Sri Lanka'nın yıllardır terörle mücadele ettiğini ve terörü sona erdirdiğini kaydeden Mustapha, kayıp bu yılları telafi etmek için yabancı yatırım mevzuatını düzelttiklerini, yabancı yatırımcılar için çok elverişli bir yasal ortam hazırladıklarını bildirdi. Yabancı yatırımların artık anayasal güvence altında olduğunu söyleyen Mustapha, yatırımcıların istedikleri zaman hiçbir kısıtlama olmadan kar ve anapara transferi yapabildiğini belirtti. Pakistan ve Hindistan ile serbest ticaret anlaşmaları bulunduğuna işaret eden Mustapha, Gaziantepli işadamlarının Sri Lanka'da yapacakları bir üretim sayesinde 1,5 milyar nüfusa pazarlama yapma imkanına sahip olacağını ifade etti.

EN SEVDİĞİM ŞEHİR

Sri Lanka'nın Türkiye'de ilk Büyükelçisi olan Bharathi Wijeratne de konuşmasında, babasının ardından kendisinin toplam 35 yıl Türkiye'nin Sri Lanka fahri konsolosluğunu yaptığını ve daha sonra Türkiye Büyükelçisi olarak atandığını söyledi. Sri Lanka'ya giden Türk işadamlarının, 'Türklerin Anası' olarak hitap ettiği Büyükelçi Wijeratne, 'En sevdiğim şehir Gaziantep' diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sri Lanka'da yatırıma anayasal güvence var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN