Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avukatların mesajı mahkemelik oldu

Kandil mesajı atan AK Parti Milletvekili Fatoş Gürkan'a sosyal paylaşım sitesinde hakaret ettiği ileri sürülen avukat Ferhat Pamuk hakkında hakaret davası açıldı

Giriş Tarihi: 11.9.2013
Kendisine "Kandiliniz mübarek olsun" mesajı atan AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan'a, sosyal paylaşım sitesinde "Bu Adana AKP milletvekili suratsız k... var! Sabahın saat 5'inde kandil mesajı göndermiş. O saatten beri uykum kaçtı, uyuyamıyorum.! Kandili senden mi öğreneceğim, g… zekalı saygısız k…" diyerek mesaj attığı ileri sürülen Adana Barosu'na kayıtlı avukat Ferhat Pamuk hakkında "hakaret" suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

KANDİL KUTLAMA MESAJI

Adana Barosu avukatlık yaparken Ak Parti'den aday olup iki dönemdir milletvekili seçilen Fatoş Gürkan, Regaip Kandili'nde, cep telefonundaki kayıtlı numaralara 'Kandiliniz mübarek olsun' diye toplu mesajı gönderdi. Milletvekili Gürkan'ın gönderdiği mesaj avukat Ferhat Pamuk'un cep telefonuna sabaha karşı düştü. Mesajın uyarı sesiyle yatağından fırlayan Pamuk, bunun AK Parti Milletvekili Gürkan'dan gelen kandil mesajı olduğunu görünce çok sinirlendi. Avukat Pamuk, sosyal paylaşım sitesindeki sayfasından "Bu Adana AKP milletvekili k… var! Sabahın saat 5'inde kandil mesajı göndermiş. O saatten beri uykum kaçtı, uyuyamıyorum. Uykum sana haram olsun! Kandili senden mi öğreneceğim, g… zekalı saygısız k…! Sabahın 5'inde mesaj gönderen kadına hiç iyi gözle bakılmaz. Güya milletvekilisin, avukatsın. Bir kere bile ne baroda gördük ne de adliyede. Bir daha bana mesaj gönderme" diye öfke dolu bir yazı kaleme aldı.

SAVCILIĞA DİLEKÇE VERDİ

Sanal alemde meslektaşı Pamuk'un hakaret dolu sözlerini hayretle okuyan Milletvekili Gürkan, avukatı aracılığıyla meslektaşı hakkında Adana Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Gürkan'ın avukatı dilekçesinde şu iddialar yer aldı: Müvekkilime yönelik ağır ithamlarda bulunarak hakaret etmiştir. Aynı zamanda müvekkilime yönelik ağır benzetmelerde bulunmuştur. Bu kadar ağır ithamlarda bulunması müvekkilimin onur, şeref ve saygınlığına saldırı yönündeki ithamları kabul edilemez bir durum olup, cezalandırılması gerekmektedir. Ayrıca, örf ve adetlerimize göre nezaketen atılan kutlama mesajına yönelik olarak bu şekilde ağır ve ağza alınmayacak hakaretlerde bulunulması hem hukuken hem de vicdanen kabul edilebilir bir durum değildir.

Pamuk, yazdıklarının suç olmadığını belirtti
Adana Cumhuriyet Savcılığı, yetkisizlik kararı vererek dosyayı Ankara'ya gönderdi. Ankara Cumhuriyet Savcılığı, avukat Pamuk hakkında 'sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret' suçundan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Pamuk, talimat ifadesinde yazdıklarının suç olduğunu düşünmediğini ileri sürdü. Dava önümüzdeki günlerde görülecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avukatların mesajı mahkemelik oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN