Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yakın Doğu geleceğin sanatçı ve tasarımcılarını çağırıyor

Yakın Doğu Üniversitesi geleceğin sanatçı ve tasarımcıları için düzenleyeceği seviye belirleme sınavı için son başvuru tarihini 13 Eylül (bugün) olarak açıkladı

Giriş Tarihi: 13.9.2013
Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi (GSTF); geleceğin en çok tercih edilen meslekleri arasında gösterilen Plastik Sanatlar ve Grafik Tasarım bölümlerinde eğitim görecek öğrenciler için seviye belirleme sınavı yapıyor. Sınavına girmek isteyen adaylar; 13 Eylül Cuma günü saat 12:00'ye kadar Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na kayıtlarını yaptırmaları, Türkiye ve yurtdışından kayıt yaptırmak isteyen adayların ise üniversitenin temsilciliklerine başvurmaları istendi. YDÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi'nin seviye belirleme sınavı için Türkiye'den kayıt yaptıracak adayların; 2013 YGS sınavı puan türlerinin herhangi birinden en az 140 puan almış olmaları gerekiyor. KKTC vatandaşı adayların ise, öğrenci işlerine doğrudan kayıt yaptırdıktan sonra YDÜ GSTF'nin yapacağı seviye belirleme sınavına girmeleri yeterli. Adaylara karakalemle çizim yaptırılacak seviye belirleme sınavı, fakülte binası dekanlık katındaki Yeni Medya Atölyesi'nde yapılacak.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Başvurular için ayrıntılı bilgiye; üniversitenin genel www.neu. edu.tr adresi üzerinden ya da doğrudan http://aday.neu.edu.tr/index. php/tr/oezel-yetenek adresinden ulaşılabilir. T.C. veya KKTC uyruklu adaylar YDÜ Temsilcilikleri veya YDÜ Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı üzerinden iletişim kurabilirler. Adaylar, 2013 YGS puan kartının aslı ve bir fotokopisinin yanı sıra 2 adet vesikalık fotoğrafla doğrudan kayıt yaptırabilirler.

BİR ÇOK ALANDA

Grafik Tasarım ve Plastik Sanatlar bölümlerinden mezun olacak öğrenciler; tanıtım ve reklam ajanslarında, matbaalarda, özel ve resmi kuruluşların reklam ve tanıtım birimlerinde, medya kuruluşlarında sanat danışmanı veya grafik tasarımcı olarak, ayrıca illüstrasyon, animasyon, reklam fotoğrafçılığı, web tasarımı, video-film, sinema, etkileşimli çokluortam, masaüstü yayıncılık, yeni medya alanlarında yer alabiliyorlar.

MEZUNLAR BOŞ DURMUYOR

Bunun yanı sıra mezunlar, "sanatçı tasarımcı" unvanı ile serbest meslek yapabilecekleri gibi, öğretmenlik sertifikası alanlar, resmi ya da özel öğretim kuruluşlarında sanat eğitimcisi olarak görev alabilirler. Her türlü görsel bildirişimin ve iletişimin kurulmasında etkin rolü olan grafik tasarımcıları, hemen her sektörde giderek yoğun şekilde ihtiyaç duyulan çalışanlar haline geliyorlar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yakın Doğu geleceğin sanatçı ve tasarımcılarını çağırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN