Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aday belirlemede herkes rol almalı

AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, belediye başkan adaylarını belirlemede toplumun her kesiminden isimlerin rol almasını istedi

Giriş Tarihi: 14.9.2013
AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan, belediye başkan adaylarının belirlenme sürecinin sadece siyasetçilere bırakılmaması gerektiğini, kentin ileri gelen yöneticileri, işadamları, sivil toplum örgütleri ve meslek odalarının da bu süreçte rol üstlenmesi gerektiğini söyledi. Çukurova Genç İşadamları Derneği Başkanı Ömer Faruk Sakarya da kentine hizmet edecek kişilerin aday gösterilmesini isteyerek, "Adanalı dünya kenti istiyor" dedi.

YALNIZ BIRAKILIYOR

AK PArti Milletvekili Gürkan, "Her seçim sürecinde aday adaylarının çoğunun aynı kişiler olduğunu görüyoruz. Adana'ya faydalı olacak, gerçekten kente katkı koyacak, özveriyle çalışacak yeni isimler lazım. Sadece Büyükşehir için değil, ilçeler için de, meclis üyelikleri için de bu kişiler gerekli. Oysa kentini düşünen herkes, özellikle sivil toplum örgütleri, meslek odaları bir araya gelip, kent için isim önermelidir" diye konuştu.

ADANA BİRLİKTELİĞİ
Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya da Adana'da yaşayan herkesin yaşadıkları şehrin 'Dünya kenti olmasını' istediklerini vurgulayarak, bunu sağlamak için 15 günde bir kent yöneticileri, kentin önemli dinamiklerinin bir araya geleceği, sadece Adana'nın konuşulacağı dar katılımlı toplantıların yapılıp, gelecekle ilgili planların masaya yatırılması gerektiğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aday belirlemede herkes rol almalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN