Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuklar suça itilemeyecek

Giriş Tarihi: 16.9.2013
Hatay İl Emniyet Müdürlüğü tarafından "Benim de Geleceğim Var" projesi düzenlenen törenle hayata geçti. Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, proje ile risk grubu altında bulunan, suça sürüklenme, ihmal ve istismara maruz bırakılma ihtimali bulunan çocukları koruyacaklarını söyledi. Projede ilk etapta 25 kız çocuğu, mesleki eğitim verilerek, istihdam edilecek.

İSTİHDAM EDİLECEKLER
Kılıç, bu projenin İl Emniyet Müdürlüğü olarak yürütülen projelerden 35.'si olduğunu söyledi. Güzel bir iş için bir araya geldiklerinin altını çizen Kılıç, "Bu projedeki amacımız 25 tane kızımıza destek olunması, ailesinin ve kendisinin tekrar hayata döndürülmesidir. Kızlarımız istihdam garantili kurs görecek ve kurs devam ettiği sürece maddi ihtiyaçları karşılanacak" diye konuştu.

PROTOKOL İMZALANDI

Yapılan konuşmaların ardından projenin ortakları olan İl Emniyet Müdürlüğü adına İl Müdürü Ragıp Kılıç, İş-Kur adına İl Müdürü Ahmet Bulanık, İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına Müdür Osman Şimşek ve ATSO adına Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin ile Hatay Orman İşletme Müdürlüğü temsilcisi proje protokolünü imzaladı. Projenin toplam 149 bin 980 liraya mal olacağı bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklar suça itilemeyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN