Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nükleer santral fırsatları ADASO'da anlatılacak

Giriş Tarihi: 17.9.2013
Mersin Akkuyu'da yaklaşık 20 milyar dolarlık yatırımla kurulacak nükleer santralin bölge firmalarından satın alacağı ürün ve fırsatlar, Adana Sanayi Odası (ADASO) ve Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) ve haftalık yerel bir gazetenin işbirliğiyle düzenlenecek panelde anlatılacak. Panel, 17 Eylül Salı günü saat 09.45'te ADASO Meclis Salonu'nda başlayacak.

BİLGİLENDİRME YAPILACAK

Toplantıda, Türkiye'nin ilk nükleer enerji santrali olacak projede gelinen aşama, satın alınacak ürün ve hizmetlerde aranan standartlar, çalışma koşulları konularında bilgilendirme yapılacak. ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, Akkuyu Nükleer Santrali projesinin inşaat ve üretim aşamasında ürün ve hizmet alımlarının önemli bölümünün bölgemizden temin edileceğine dikkati çekerek, "Toplantı bu nedenle Adana açısından büyük önem arz etmektedir. Adanalı sanayicilerimizi, işadamlarımızı bu fırsatı değerlendirmeye davet ediyorum" dedi.

YETKİLİ İSİMLER KONUŞACAK

Moderatörlüğünü Refleks Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Uluğtürkan'ın yapacağı panelde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Nükleer Proje Daire Başkanı Necati Yamaç, Akkuyu Nükleer Santrali Türkiye Yöneticisi Rauf Kasumov, Ana Müteahhit Atomstroyexport Genel Müdürü Aleksandr F. Mironov, ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, AGİAD Başkanı Tamer Gülcan ve Akkuyu NGS Mersin Bilgilendirme Merkezi Müdürü Faruk Uzel konuşacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nükleer santral fırsatları ADASO'da anlatılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN