Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erkek çocuk sevinci 40 koyun kestirdi

Giriş Tarihi: 18.9.2013

Hatay'ın Harbiye beldesinde 5 kızının ardından erkek çocuk sahibi olan baba, 40 koyun kesti. Erkek çocuk düşkünü baba, doğumun yapıldığı hastanede de baklava ziyafeti çekti

Hatay'ın Harbiye beldesinde, 5 kızın ardından erkek çocuk sahibi olan Nizam Aslanyürek, sevinçten 40 koyun kurban etti. Aslanyürek, eşinin doğum yaptığı hastanede de personele baklava ziyafeti çekip davullu zurnalı kutlama yaptı.

ŞAKALARA DAYANAMADI
Ev hanımı olan eşi Gönül ile bundan 18 yıl önce dünya evine girdikten sonra 5 kız çocuk sahibi olan galerici Nizam Aslanyürek, kızlarını çok sevmesine rağken bir erkek çocuk sahibi olmayı çok istedi. Her doğumdan sonra akrabalarının şakalarıyla karşılaşan Aslanyürek, erkek çocuk için adak adadı. Bu arada Gönül Aslanyürek, 6'ncı çocuğuna hamile kaldı. Nizam Aslanyürek, eşinin hamileliğinin 12'nci haftasında, doğacak çocuğun erkek olacağını öğrenince sevinçten havalara uçtu.

NORMAL DOĞUMLA GELDİ

Aslanyürek çiftçnin erkek çocukları Özel Mozaik Hastanesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Telal Doğruel ve ekibinin gerçekleştirdiği normal doğumla dünyaya geldi. Doğumhane kapısında saatlerce oğlunun sağlıklı olarak doğduğunu duymak için bekleyen baba Nizam Aslanyürek, oğluna Ali Efe adını verip adağını yerine getirmek için 40 koyun kestirdi. Aslanyürek, koyunların etini yakınlarına ve yoksul ailelere dağıttı.

"Kızlarımı çok seviyorum"

Hastane personeline de baklava ziyafeti çekip davullu zurnalı kutlama yapan Aslanyürek yaptığı açıklamada "Kızlarımı çok seviyorum ama en yakınlarım bile her doğumdan sonra bana ağır şakalar yapıyordu. Yine kızlarımdan birinin doğumunda şakalardan bunalınca 'Erkek çocuğum olursa 40 koyun keseceğim' diye adak adadım. Oğlum olunca adağımı yerine getirdim" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erkek çocuk sevinci 40 koyun kestirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN