Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5 Ocak yeşil alan olsun

Giriş Tarihi: 19.9.2013
Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, yeni yapılacak şehir stadının inşasının ardından mevcut 5 Ocak Stadyumu'nun ne şekilde değerlendirileceği yönündeki tartışmalarla ilgili olarak, "Stadyum çevresinin yeşil alan ağırlıklı sosyal donatı alanı olarak düzenlenmesi gerektiğini düşünüyorum" dedi. Mimarlar Odası Şube Başkanı Bekir Kamışlı, Öztürk'ü ziyaret etti ve 5 Ocak Stadı yeri konusunda düzenlenen 'kent içi dönüşüm ulusal mimari fikir yarışması' sonuçlarının yer aldığı bir katalogu hediye etti.

GÜNDEMDEN DÜŞMÜYOR

Bir süredir kamuoyunda tartışılan mevcut stadyum bölgesinin yenisi inşa edildikten sonra ne şekilde değerlendirileceği yönündeki tartışmalara değinen Başkan Öztürk, "Mevcut stadyum ve çevresinin halkın ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda yeşil alan ağırlıklı olmak kaydıyla sosyal donatı tesisleri inşa edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bölgeyle ilgili imar düzenlemeleri yapılırken bu görüşlerimiz doğrultusunda düzenleme yapılmasını sağlayacağız" diye konuştu.

Oda olarak destekleriz
Oda Şube Başkanı Kamışlı ise, oda olarak düzenledikleri yarışmaya katılan ve dereceye giren eserlerin de tıpkı Başkan Öztürk'ün ifade ettiği doğrultuda yeşil alan ağırlıklı sosyal donatı içeren projeler olduğunu belirterek, "Başkanım sizin stadyum bölgesinin yeşil alan ve sosyal donatı şeklinde düzenlenmesi talebinizin olduğunu bilmek bizleri çok sevindirdi. Gerek meslektaşlarımız gerekse bu konuda bizimle hareket eden arkadaşlarımız sizi bu konuda destekleriz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 Ocak yeşil alan olsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN