Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altın Koza'da Caz rüzgarı

20. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nin konukları düzenlenen hoşgeldiniz yemeğinde Adanalı caz sanatçısı Selen Beytekin'i dinledi

Giriş Tarihi: 19.9.2013
Adana 20'nci Uluslararası Altın Koza Film Festivali tüm hızıyla sürüyor. Festivalin ikinci gününde, organizasyona davet edilen sanatçılar ve diğer konuklar, Seyhan Oteli'ndeki Hoşgeldiniz Yemeği'nde buluştu. Havuzbaşında planlanırken yağmur nedeniyle balo salonunda gerçekleşen ve yaklaşık 700 kişinin ağırlandığı yemekte Adanalı caz sanatçısı Selen Beytekin ve orkestrası unutulmaz bir konser verdi.

SİNEMA SOHBETLERİ

Programa, Türk sinemasına yıllarca emek vermiş İzzet Günay, Altan Günbay Nuri Alço, Yılmaz Köksal ve Bulut Aras gibi isimlerin yanı sıra Melisa Sözen gibi genç sanatçılar ile yönetmenler, senaristler, eleştirmen ve gazeteciler katıldı. Konuklar gece boyunca sinema ve sanat üzerine sohbet etme imkanı buldu. Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz gecede yaptığı konuşmada, Adanalıların festivale gösterdiği ilgiye dikkat çekti. Açılış törenini 3 bin 500 kişinin izlediğini belirten Aldırmaz "Festivali bu yıl 'Gün kardeşlik günüdür' başlığıyla gerçekleştiriyoruz. Burada profesyonel bir ekip kadar gönüllü gençlerde bizlere destek veriyor. Festival kapsamında kalıcı eserler yapmaya devam edeceğiz. Sinema müzemizden sonra şimdi de 'Hababam Sineması' müzesini gerçekleştireceğiz" diye konuştu. Gece, genç caz sanatçısı Selen Beytekin'in deneyimli isimlerden oluşan orkestrasıyla birlikte seslendirdiği konserle devam etti.

İLK ÖDÜL FOTOĞRAFI
Festivalin açılış töreni için Adana'ya gelen, Türk Sineması'nın '4 Yapraklı Yonca'sı Fatma Girik, Filiz Akın, Hülya Koçyiğit ve Türkan Şoray İstanbul'a döndü. Ünlü yıldızları yolcu eden Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Fatma Girik'i sürpriz hediyesi ile mutlu etti. Aldırmaz, Fatma Girik'in 1969 yılında düzenlenen 1'inci Altın Koza Film Festivali'nde aldığı ödülle birlikte çekilmiş fotoğrafını ünlü yıldıza armağan etti. Çok mutlu ettiğini kaydeden Fatma Girik, "Bu fotoğrafımı görünce inanın o yıllara geri döndüm. Altın Koza Film Festivali gerçekten Türk Sineması için çok önemli bir değer. Bunu açılış töreninde de bir kez daha gördük" dedi. 4 Yapraklı Yonca olarak anılan sanatçılardan Türkan Şoray, Filiz Akın ve Hülya Koçyiğit de açılış töreninden duydukları memnuniyeti dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın Koza'da Caz rüzgarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN