Hayırseverden iki okul birden

Giriş Tarihi: 19.9.2013
Kahramanmaraş'ın tanınmış hayırsever işadamı Mahmut Arıkan'ın, babası adına yaptırdığı 2 okul, AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal tarafından törenle eğitim öğretime açıldı. Mahir Ünal, hayırsever işadamına bir şükran plaketi verdi.

HER ÖĞRENCİ BİR SÜREÇTİR

Hacı Osman Arıkan İlkokulu ve Hacı Osman Arıkan İmam Hatip Ortaokulu'nun açılış töreninde konuşan AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, kendisinin de öğretmen kökenli olduğunu belirtti. Ünal, "Öğretmen, yeni öğrencilerine anlatacak yeni şeyleri olan biridir. Onlarla birlikte yeni yolculuğa çıkar. Aslında her insan bir hikeyedir. Her öğretmen için her öğrenci, birlikte yürüyeceği, onunla birlikte yeni dünyalar keşvedeceği, kendini keşfedeceği bir süreçtir" dedi.

BİLĞİ GÜÇ VE OTORİTEDİR
İşadamı Mahmut Arıkan ise gelişmiş toplumlarda bilginin güç ve otorite olduğunu söyledi. Bilgiye ulaşmak için modern şekilde donatılmış mekanlara ihtiyaç bulunduğuna dikkat çeken Arıkan, şunları söyledi: "Okullarımızın amacı siz sevgili öğrencilerimizi hayata ve geleceğe hazırlamaktır. Bizler özel sektör tarafından yaptırılan okullar sayesinde daha iyi eğitimli bir nesil ve daha kalkınmış bir Türkiye hedefine emin adımlarla yürümüş olacağız." Programa, Vali Şükrü Kocatepe, AK Parti İl Başkanı Mehmet Fatih Erkoç, İl Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, işi adamları ve diğer ilgililer katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayırseverden iki okul birden
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN