Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ülkemizde su dert olmaktan çıkıyor

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, temel atma töreni ve açılış için geldiği Bitlis'te "Türkiye'nin her yerinde su sorunlarını çözüyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 19.9.2013
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu çeşitli temel atma ve açılışlara katılmak üzere Bitlis'e geldi. Bakan Eroğlu, "Bütün Türkiye'deki su sorunlarını çözüyoruz. Köylerin su sorununu Köydes, belediyelerin su sorunlarını ise DSİ desteğiyle gideriyoruz. 56 şehrin su sorununu çözdük" dedi.

ELİMİZ BOŞ GELMEDİK

Muş'tan karayoluyla Bitlis'e gelen Bakan Eroğlu, Ahmet Eren Bulvarı üzerinde bulunan Kent Ormanı'nda düzenlenen törenlere katıldı. Halkoyunları gösterileri ile karşılanan Bakan Eroğlu burada yaptığı konuşmada "Bitlis'e karşı gönül bağım var. Bitlis'e eli boş gelmedik. 2 tesisin temelini ve 6 tesisin açılışını yapmak üzere geldik. 25 milyon liralık bir yatırımla geldik. Bitlis bizden önce unutulmuştu. Vekillerimiz bize 'Çok yatırım yapacaksınız' diyor. Haklılar. Bitlis'e ne yapılsa azdır. 21 müjde ile geldik. Burada ne kadar gölet varsa hepsini tamamlayacağız. Şimdilik sadece 6 sulama göletini yapacağız. İpek yolunu burada tekrar canlandıracağız" dedi. Vali Veysel Yurdakul ise "Vatandaşımızın hayat standardını yükseltmek ve daha zengin ve daha müreffeh bir Bitlis için buluşuyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ülkemizde su dert olmaktan çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN