Başkan Arıkan'dan hizmet binası gururu

Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, "Önce Seyhan'ı, şimdide Çukurova'yı belediye binasına kavuşturdum" dedi

Giriş Tarihi: 22.9.2013
Adana'da Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, iki farklı belediyede başkanlık yapıp ikisine de hizmet binası kazandırmanın gururunu yaşadı. Daha önce Seyhan Belediye Başkanı iken hizmet binası yapan Arıkan, Çukurova'daki görevinde de ilçeye modern bir hizmet binası kazandırdı. Kurulduğundan bu yana kiralık bir binada faaliyet gösteren Çukurova Belediyesi'nin yeni hizmet binası, Belediye Evleri Mahallesi Türkmenbaşı Bulvarı'nda inşa edildi. Çukurova Belediyesi'nin yeni modern hizmet binası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı törenle açıldı.

KÜLTÜR MERKEZİ DE VAR

Zemin ve 2 kattan oluşan bina toplam 17 bin metrekare kullanım alanına sahip. Belediye hizmet binası bünyesinde 470 kişilik kültür merkezi, 200 araçlık otopark ve engellilere de uygun 4 asansör bulunuyor. Yeşil çatılı binada park için tüketilecek elektriğin bir kısmı güneş enerjisinden üretiliyor, düşük sarfiyatlı asansörler kullanılıyor. Kablosuz internet hizmeti de verilecek binada, doküman ve evraklar için daha çok elektronik ortam kullanılacak ve kağıt kullanım miktarı en aza indirilerek çevrenin korunmasına katkı sağlanacak.

ÇUKUROVA' YA YAKIŞTI
Donanımının ve teknik özelliklerinin yanı sıra mimarisiyle de dikkat çeken Çukurova Belediyesi hizmet binası, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, genel başkan yardımcıları, milletvekilleri ve yerel siyasetin temsilcilerinin katıldığı törenle açıldı. Kılıçdaroğlu partisinin mitingi öncesi binayı gezip Başkan Yıldıray Arıkan'dan bilgi aldı. Çukurova Belediye Başkanı Yıldıray Arıkan, "Kendilerine yakışan bir hizmet binasına kavuşan Çukurovalı vatandaşlarımız, farklı binalarda hizmet veren belediye müdürlüklerimize artık tek bir merkezde, kolayca ulaşabilecek" dedi.

İKİSİNİ DE REKOR SÜREDE YAPTI
Yıldıray Arıkan, ilk belediye başkanlığı görevini Seyhan ilçesinde 1999- 2004 yılları arasında yaptı. O dönem yeni kurulmuş olan ilçenin hizmet binasının inşaatını 1 yıldan az sürede tamamlayıp 2003'te hizmete soktu. Arıkan, 2009 seçimlerinde Çukurova Belediye Başkanı seçildi. Yine yeni kurulmuş ve hizmet binası olmayan bir belediyede göreve başlayan Arıkan, 2012 yılında kolları sıvadı. Yıldıray Arıkan, Çukurova Belediyesi'nin hizmet binasını da yaklaşık 1 yılda tamamladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Arıkan'dan hizmet binası gururu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN