Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Filipinli Rhoda Melek oldu

İngiltere'de yaşayan ve Kahramanmaraşlı Hüseyin Döngel'le evlilik hazırlığı yapan Filipinli Rhoda Mateo, Elbistan ilçesinde müslüman olup Melek adını aldı

Giriş Tarihi: 23.9.2013
İngiltere'de yaşayan ve kendisi gibi gurbetçi olan Kahramanmaraşlı taksi ve kafe işletmecisi Hüseyin Döngel'le evlenmeye hazırlanan Filipinli Rhoda Mateo, İslam dinini seçip adını Melek olarak değiştirdi. Mateo, Elbistan Müftülüğü'nde ihtidat töreniyle kelime-i şehadet getirdi. Uzun yıllardır İngiltere'de yaşayan Hüseyin Döngel, arkadaşlarının aracılığıyla bir çikolata fabrikasında yönetici olan Filipinli Rhoda Mateo ile tanıştı. Rhoda Mateo ile 3,5 yıl süren flörtün ardından evlenme teklif eden Döngel, olumlu yanıt alınca önce kız arkadaşının ailesiyle tanıştı.

DÜĞÜN HAZIRLIĞI

Arkadaşlıkları döneminde İslam dini hakkında Hüseyin Döngel'den bilgi alan Rhoda Mateo ise Müslüman olmaya karar verdi. Bunun üzerine Hüseyin Döngel, Mateo'yu alarak memleketi Elbistan'a getirdi. Elbistan Müftülüğü'ne müracaatta bulunan Rhoda Mateo, İlçe Müftüsü Abdüssamet Pat eşliğinde kelime- i şehadet getirerek Müslüman oldu. İsmini de Melek olarak değiştiren Mateo, duygularını "Çok mutluyum. Türkiye'yi çok sevdim" diyerek dile getirdi. Kısa zaman sonra evlilik törenlerini yapacaklarını kaydeden Hüseyin Döngel ise artık memleketlerinde yaşamayı planladıklarını ifade etti.

Kuran hediye etti
Elbistan Kent Konseyi Başkanı Mükremin Yinanç ile Belediye Meclis Üyesi Mükremin Yarbı şahitliğinde kelime-i şehadet getiren Melek'e, Müftü Abdüssamet Pat tarafından ihtida belgesi ve Kur'an-ı Kerim hediye edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Filipinli Rhoda Melek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN