Hastaneyi artık su basmayacak

Giriş Tarihi: 23.9.2013
Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, (DEAH) kış aylarında drenaj sisteminden kaynaklı su baskınlarına karşı çalışmalar başlatıldı. Hastanenin su baskınına uğramaması için gerekli çalışmaların hızlıca yapılacağını söyleyen Diyarbakır Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu, inşaat sırasında doğaya zarar vermemek adına sökülen fidanların başka noktalara dikdiğini bildirdi.

ÇÜRÜMEYE YOL AÇIYORDU
Elazığ Karayolu üzerinde bulunan ve ayda yaklaşık 70 bin hastanın tedavi gördüğü hastanenin binasının çevresinde iş makineleri ile kazı çalışmaları başlatıldı. 90 günde tamamlanması planlanan drenaj sistemi ile yağmur suyu, hastanenin iç kısmına ulaşmadan modern bir şekilde tahliye edilecek. 86 bin metre kare hastanenin zemin katında bulunan morg, çamaşırhane, yemekhane, mescit, cenaze yıkama odası ve depoları zaman zaman su basıyor ve bu bölümlerin duvarlarında nemlenmeden kaynaklanan çürümeler meydana geliyordu.

PEYZAJ ÇALIŞMASI DA YAPILACAK

Drenaj sistemi çalışmalarının yaklaşan kış mevsimi nedeniyle hızlandırıldığını ifade eden Doç. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu, "Müteahhit firmaya 90 günlük bir süre tanıdık. En kısa zamanda tamamlanacak drenaj sistemi ile birlikte hastalarımızın kış aylarında zaman zaman hizmet alamadıkları bodrum katındaki birimlerimizde hiçbir hizmet aksaklığı yaşanmayacak. Çalışmalar sonrası hastane etrafına yeni peyzaj sistemi uygulanarak ağaçlandırılmalar yapılacak. Peyzaj çalışması sonrası hastanemiz daha modern bir görünüme kavuşacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastaneyi artık su basmayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN