Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mobilyanın devleri Mersin'de buluştu

Mersin 7'nci Mobilya, Evlilik ve Çeyiz Fuarı (MEÇEF) sektöründe öncü 50 firmanın katılımıyla misafirlerine kapılarını araladı

Giriş Tarihi: 23.9.2013
Mersin CNR EXPO Yenişehir Fuar Alanı, Mobilya, Evlilik ve Çeyiz Fuarı'na (MEÇEF) 7'nci kez ev sahipliği yapıyor. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Forza Fuarcılık tarafından bu yıl 50 firmanın katılımıyla ziyaretçilerine kapılarını aralayan fuarın açılışına Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç ile firma temsilcileri ve davetliler katıldı.

KRİZDE ŞİKAYET ETMEDİK

Açılış töreninde konuşan MTSO Başkanı Şerafettin Aşut, aralıksız düzenlenen fuarlarla ulusal ve uluslararası düzeyde Mersin'in tanıtımını yaptıklarını söyledi. 2008 krizindeki sıkıntıların kendilerine de yansıdığını ifade eden Aşut, "Mersin girişimcisi olarak farklı bir çaba gösterdik. Şikayet etmedik, ürettik, yeni pazarlar bulduk ihraç ettik. Bu süreçte Mersin olarak hiçbir projemize ara vermedik, fuarlarımızı ertelemedik. 2010-2011'de yaralarımızı sarmaya çalışırken Kuzey Afrika ve Ortadoğu'daki krizlerle sarsıldık, çözüm aradık yeni yollar bulduk" dedi.

GENEL BÜTÇEYE KATKIDA 6'NCI

Bu süreçlerde Mersin'in genel bütçeye en çok katkı veren 6'ncı kent olduğunu vurgulayan Aşut, "Mersin girişimcisi kenti için her türlü kararlılığı göstermeye hazır. Bugün açılışı yapılacak fuar da bu kararlılığın en büyük göstergesi. Lojistik, tarım, gıda fuarı gibi kentin geleceğini şekillendirecek fuarlara öncülük ederken mobilya fuarı ile de piyasaya canlılık getirmek istiyoruz. Mersin 7'nci Evlilik ve Çeyiz Fuarı geniş ürün yelpazesi, 50 firma 3 holde 9 bin metrekare alanda ürünlerini sergileyecek" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mobilyanın devleri Mersin'de buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN