Abdulkadir Ağa'dan teknoloji uyarısı

Giriş Tarihi: 24.9.2013

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, sanayicilerin gelişen teknolojiyle dünyaya açıldığını ancak kendini yenilemeyenlerin yenileceklerini söyledi

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, iş dünyasında değişim süreci yaşandığını belirterek, bilişim teknolojilerindeki gelişmeler sayesinde, Anadolu-İstanbul ayrımı veya Türkiye-başka ülkeler ayrımı kalmadığını, her yerin sanayiciler için bir telefon uzaklığında olduğunu söyledi. Konukoğlu, kendisini yenilemeyen iş dünyasının yeni iş anlayışı ve teknolojiye yenileceğine dikkat çekti.

DEĞİŞİM ZAMANI

Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından İstanbul Swissotel'de Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın açılış konuşmasını yaptığı "İş Dünyasında Değişim Zamanı" konulu toplantı düzenlendi. Konukoğlu, Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ve Erbakır Yönetim Kurulu Üyesi Müjdat Keçeci'nin de katılımı ile Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ'ın moderatörlüğünü yaptığı oturumda, "Anadolu Şirketlerinde Sürdürülebilirlik" konulu oturumda görüşlerini paylaştı.

SÜREÇ İVME KAZANDI
İş dünyasındaki değişimi anlatan Konukoğlu, şirketlerin kendilerini yenilemeleri ve yeni teknolojilere, iş yapış biçimlerine uyum sağlamaları gerektiğini söyledi. Bilişim sektöründeki gelişmelerin iş dünyasında değişimi zorunlu kıldığına dikkati çeken Konukoğlu, "İnternet erişiminin kolaylaşmasına bağlı olarak bilgisayar kullanımının yoğunlaşması, bu sürece ivme kazandırdı" diye konuştu.

ADIM ADIM YAPILMALI
Şirketlerde değişimin bir bütün olarak gerçekleştirilmesinin zorlukları olacağını ifade eden Konukoğlu, SANKO'da bu süreci adım adım hayata geçirdiklerini kaydetti. "Dünya çok küçüldü. Özellikle bilişim teknolojilerindeki gelişmeler bu tabloda etken oldu" diyen Konukoğlu, artık Türkiye'de Anadolu - İstanbul ayrımı yapmanın çok anlamlı olmadığına vurgu yaptı.

Farklılıklar anlamını yitirdi
İş yapış anlamında Türkiye ile Çin veya ABD arasında farklılığın ve ayrımın önem taşımadığı bir sürecin yaşandığını anlatan Konukoğlu, bunda, artık avuç içerisine sığan ve akıllı telefona indirgenen bilişim sektöründeki gelişmelerin belirleyici olduğunu bildirdi. Bu gelişmeyi, "Her şey avuç içerisine sığan ve cepte taşınan akıllı telefonun içinde ve her yer bir telefon uzaklığında" sözleri ile özetleyen Konukoğlu, herkesin her yere ve her bilgiye ulaştığı bir dönemin yaşandığını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Abdulkadir Ağa'dan teknoloji uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN