Kadriye Kanbur İlkokulu açıldı

Kahramanmaraş'ın dondurma markası MADO'nun yaptırdığı Kadriye Kanbur İlkokulu törenle açıldı

Giriş Tarihi: 24.9.2013
Kahramanmaraş'ın dondurmasını dünyaya duyuran MADO, kentin tanıtımına yaptığı katkının yanında, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çekiyor. Daha önce kente bir sağlık ocağı yaptıran MADO'nun, yeni projesi olan 24 derslikli Kadriye Kanbur İlkokulu da törenle eğitim dünyasına kazandırıldı.

EN GÜZEL HEDİYE

Okul bahçesinde düzenlenen törende konuşan Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, "Kanbur ailesi hem ilimizin hem de ülkemizin hayranlık duyduğu bir aile olmuştur. Yaptıkları bu okulda kentimize yakışmıştır. Bugüne kadar hayırseverlerimiz tarafından yaptırılan okulların hepsi birbirinden güzel. Geleceğimiz teminatı olan çocuklarımıza verilecek en güzel hediyede budur" dedi.

SABAH KALKAR TATLI YAPARDI

MADO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Atilla Kanbur, annelerinin adına okul yaptırmanın sevincini yaşadıklarını söyledi. Kanbur, "Annemizin bugünlere gelmemizdeki emeğini inkar etmemiz mümkün değil. Sabah erkenden kalkar, tatlı yapar, biz de satardık. İşte bu gün geldiğimiz nokta ortada" diye konuştu.

KANBUR AİLESİNDEN YENİ BAĞIŞ MÜJDESİ
Bundan sonraki süreçte bir cami, bir de gıda üzerine eğitim verecek okul yaptıracaklarını işaret eden Mehmet Kanbur ise, "Bu okulun yapımı için Başbakanımıza söz vermiştik. Sayın Başbakanımız bir gün, okulun açılışının geç kaldığıyla ilgili serzenişte bulundu. En son karşılaştığımızda 'Okul bitti mi?' diye sordu. Bittiğini söylediğimde, bu kez Milli Eğitim Bakanımız ikinci okulun sözünü aldı. Bu okulun gıda üzerine eğitim vermesini istedi. Bundan sonra bir camii projemiz var" şeklinde konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadriye Kanbur İlkokulu açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN