Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitimde mesafe almamız gerekiyor

Giriş Tarihi: 26.9.2013
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim ve Kalkınma Vakfı (EKAV) Başkanı İbrahim Kiper ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul eden Vali Güzeloğlu, Mersin'de 1 devlet ve 2 vakıf üniversitesinin bulunduğunu hatırlatarak, eğitimde alınması gereken mesafelerin bulunduğunu ifade etti.

LOJİSTİK UZMANI AÇIĞI

Mersin'in Türkiye'nin İstanbul'dan sonraki en büyük dış ticaret ve lojistik kenti olduğunu vurgulayan Güzeloğlu, "Mersin, belki de 1980'lerden itibaren Türkiye'ye dış ticareti öğreten bir kenttir. Ama bu kentte hala lojistik alanında eğitim veren bir fakültemiz yok. Dış ticaret alanında uzman yetiştiren, onları küresel rekabetin gerektirdiği şekilde eğiten bir yüksek öğrenim kurumu yok" dedi.

ATILIMLARA İHTİYAÇ VAR

Mersin'in, Türkiye'de en büyük tarımsal üretimini gerçekleştiren illerden biri olduğunu kaydeden Vali Güzeloğlu "Türkiye'nin tarımsal varlığının yüzde 8'ini üreten bir kentiz. Ama ne yazık ki bir ziraat fakültemiz de yok. Bugün Mersin Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim elemanı yetersizliği nedeniyle uzun yıllardır öğrenci alamıyor. Bu yüzden önemli atılımlara ihtiyacımız var" diye konuştu.

PROJELER YOLDA

Güzeloğlu, ekonomik kalkınmanın eğitimsiz, eğitimde mesleki ve tematik eğitimden bağımsız olmayacağını da sözlerine ekledi. MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı (EKAV) Başkanı İbrahim Kiper de önümüzdeki süreçte eğitim alanında uygulamayı düşündükleri önemli projelerin olduğunu kaydetti. Kiper, eğitim konudaki çalışmalarını aralıksız sürdüreceklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitimde mesafe almamız gerekiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN