Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evler 7 Ekim'de satışa çıkıyor

Giriş Tarihi: 26.9.2013

Seyhan Belediyesi'nin kentsel dönüşüm çalışması olan Kıyıkent Evleri'nde sadece bir yıl içinde bin 398 konut tamamlandı, 235 konut için 7 Ekim'den itibaren talep toplanacak

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, Adana'nın ilk, Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm hamlesinde 15 bin konuttan bin 398'inin bir yılda tamamlandığını açıkladı. Konutlardan 235'inin talep toplama suretiyle vatandaşlara satışa sunulacağını kaydetti. Seyhan Belediyesi'nin TOKİ işbirliğiyle Barış ve İsmetpaşa Mahalleleri'nde gerçekleştirdiği Kıyıkent Evleri Projesi'nin birinci etap birinci kısımda inşa edilen bin 398 konuttan bin 163'ünün evleri ve arsaları daha önceden kamulaştırılan hak sahiplerine teslim edilmesi süreci başlayacak. Hak sahiplerine teslim edilecek konutlar dışında kalan 235 konutun satış takvimi 7 Ekim'de başlayacak. 'Kiracı değil, ev sahibi olun' sloganıyla satışa sunulacak konutlarda en düşük fiyat 131 bin 252 lira, en yüksek fiyat ise 218 bin 524 lira olacak. Yüzde 10, 15, 25 peşinat ve 96, 108 ve 120 ay vade ile satışa çıkacak konutların aylık taksitleri 820,33 lira ile 2 bin 48,67 lira arasında belirlendi. Türkiye Halk Bankası A.Ş. ve Seyhan Belediyesi'ne yapılacak başvuru süresi 1 Kasım 2013'te sona erecek. Başvuru bedeli 2 bin lira olarak belirlenirken, ayrıntılı bilgilere toki.gov.tr ve seyhan.bel.tr internet sitelerinden ulaşılabilecek.

BAŞBAKAN'IN TALİMATI

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, zaman zaman yaşanan deprem felaketlerinin ardından kaçak ve plansız yapılaşmayla mücadelede konusunda sarf ettiği, "Bir sonraki seçimi kaybetsek bile kaçak ve plansız yapılaşmaya asla göz yummayacağız" talimatını yerine getirdiklerini söyledi. Öztürk, "Sayın Başbakanımızın hassasiyeti bizim için emirdir. Seyhan Kıyıkent Evleri'ni projelendirirken Sayın Başbakanımızın talimatını yerine getirdik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evler 7 Ekim'de satışa çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN