Enerji Oscarı ödülü SANKO'ya

SANKO Enerji tarafından yaptırılan Çatalca Rüzgar Enerji Santrali, Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı'nda Enerji Oscarı ödülü aldı

Giriş Tarihi: 28.9.2013
Enerji sektörünün önemli aktörlerinden birisi haline gelen SANKO Enerji Cevizlik Hidroelektrik Santrali'nden sonra, Çatalca Rüzgar Enerji Santrali ile Enerji Oscarı ödülü aldı. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı (ICCI) kapsamında Sektörel Fuarcılık tarafından verilen ICCI Enerji Oscar Ödülleri için Ankara JW Marriott Hotel'de tören düzenlendi.

ARZ GÜVENLİĞİNE KATKI

Törene, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mahmut Mücahit Fındıklı, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya, EPDK Başkanı Hasan Köktaş, bürokratlar, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zeki Konukoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Turgut Konukoğlu ve sektörün diğer temsilcileri katıldı.

KAZANANLAR AÇIKLANDI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, enerji ailesinin bir bütün olduğunu belirterek, "Bugün ister yenilenebilir enerji kaynaklarıyla alakalı olsun, isterse yerli ve ithal kaynaklarla alakalı olsun Türkiye'nin büyümesine ve arz güvenliğine katkı koyan aktörlersiniz" dedi. Konuşmaların tamamlanmasından sonra ICCI Enerji Oscar ödülü kazanan santraller açıklandı. Ödüllere başvuran yaklaşık 50 şirketin enerji tesislerinin "yenilenebilir enerji santralleri" ve "termik santraller" olmak üzere 2 kategoride değerlendirildiği bildirildi. SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zeki Konukoğlu, jüri tarafından rüzgar kategorisinde "Enerji Oscar Ödülü"ne değer görülen SANKO Çatalca Rüzgar Santrali'nin ödülünü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'dan aldı.

ÇATALCA RES
Kurulduğu tarihte Türkiye'deki en büyük kurulu güç olan SANKO Çatalca RES, her biri 3 megavat üretim yapabilen 20 türbinden oluşuyor ve toplam 60 megavat kurulu güce sahip. Santralde geçen yıl 192 milyon kilovatsaat elektrik enerjisi üretildi. Diğer bir ifade ile yıllık 150 bin hanenin elektrik ihtiyacı, bu santraldeki üretimle sağlanıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Enerji Oscarı ödülü SANKO'ya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN