Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüzme havuzları hayat kurtarıyor

Giriş Tarihi: 28.9.2013

Geçen yıl 67 kişinin kanal, göl ve göletlerde boğulduğu Şanlıurfa'da belediyenin yaptığı havuzlar sayesinde suda boğulmaların önüne büyük ölçüde geçilmiş oldu

Şanlıurfa Belediyesi'nin özellikle çocuklar ve gençlerin ücretsiz yararlanması için yaptırdığı yüzme havuzları, sulama kanalları, göller ve göletlerdeki boğulma olaylarını bitme noktasına getirdi. Geçen yıl 67 kişinin boğularak hayatını kaybettiği Şanlıurfa'da bu yıl Beykapı, Osmanlı ve Süleymaniye mahallelerindeki havuz imkanlarının değerlendirilmesi ve ücretsiz yüzme eğitimleri sayesinde can kaybı 8'e kadar düştü. Böylece istatistiksel olarak 59 kişinin hayatı, havuzlar sayesinde kurtuldu. Yeni yapılacak 3 havuzla, boğulma olaylarının sıfırlanması bekleniyor.

ÜCRETSİZ KURS VERİLİYOR
Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba "Çocuklarımız ve gençlerimiz, artık sulama kanalları ve göletler yerine belediye olarak yaptırdığımız ücretsiz yüzme havuzlarına giriyor. Böylece ölümler azalıyor. 3 yüzme havuzu daha yapıyoruz. Havuzlarımız ücretsiz olduğu gibi 5 yıldızlı otellerin yüzme havuzlarını aratmayacak özellikte. Ayrıca ücretsiz kurs veriyoruz. Bu yaz sezonunda yaklaşık 150 bin kişi havuzlarımızdan yararlanırken, bin civarında çocuk ve gencimize de ücretsiz yüzme dersi verdik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüzme havuzları hayat kurtarıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN