Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genç yetenekler için sınav başlıyor

Giriş Tarihi: 29.9.2013

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO) Çoksesli Çocuk Korusu, 5 Ekim Cumartesi ve 6 Ekim Pazar günü yapacağı seçmelerle 15'inci sezona başlayacak

Adana'nın kültür ve sanat hayatının gelişmesine 14 yıldır hizmet veren Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO) Çoksesli Çocuk Korusu, 15'inci sezonda yeni yetenekler arıyor. Her yıl yaptığı sınavlarla bugüne kadar 2 binden fazla çocuğa müzik sevgisini ve bilgisini aşılayan çocuk korosu, konservatuvara ve güzel sanatlar liselerine kazandırdığı çok sayıda çocukla adından söz ettiriyor.

6-15 YAŞ ARASI

2 bronz madalyası bulunan koronun müdürü orkestra fagot sanatçısı Eray İnal, Adana'yı ve Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası'nı Türkiye'nin birçok ilinde temsil ederek bu sezonda da büyük başarılara imza atacaklarını söyledi. İnal, 6-15 yaş arası çocuklara sanatı, müziği sevdirerek kültür seviyelerini yükselteceklerini, güzel sanatlar liseleri ve konservatuvar sınavlarına hazırlayacaklarını belirtti.

SEÇMELER BAŞLIYOR
"Güzel bir yaşam sanatla başlar" felsefesiyle yola çıkan koro, tüm koristlere ekim ayından haziran ayına kadar solfej, nota bilgisi ve koro eğitimi verecek. 5 Ekim 2013 Cumartesi ve 6 Ekim Pazar günü ÇDSO binasında yapılacak olan seçmelerle sezona başlayacak olan koro, her sene olduğu gibi ÇDSO eşliğinde 23 Nisan konseri verecek, Ankara ve Mersin korolar festivaline katılacak. Seçmeler için son başvuru tarihi 3 Ekim Perşembe.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç yetenekler için sınav başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN