Yemen heyeti Adana'ya işbirliği yapmak için geldi

Giriş Tarihi: 30.9.2013

Adana'ya gelen Yemen ticaret heyeti, Sanayi Odası'nı ziyaret edip karşılıklı ticari işbirliğinin geliştirilmesi için ikili görüşmeler yaptı

Çukurova ile ticari ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla Çukurova Kalkınma Ajansı'nın girişimleri üzerine Adana'ya gelen Yemen ticaret heyetinin Sanayi Odası'nı (ADASO) ziyaretinde, iki ülke arasındaki ticaret masaya yatırıldı. ADASO'daki toplantıda iki ülke arasındaki ticaretin çok yetersiz olduğu, yaşanan sorunların çözümüne yönelik girişimlerde bulunulması ve iş heyeti ziyaretleri ile işbirliğinin geliştirilmesi gerektiği vurgulandı.

HER ŞEYİ İTHAL EDİYORUZ

Aralarında, Yemen'in en büyük ticari gruplarından Adhban Group'un sahibi Mohamed Adhban, Alzahri Group sahibi Mohammed Alzahri, Sana Ticaret ve Sanayi Odası Temsilcisi Ahmed M. Al-Aobadi'nin de bulunduğu 10 kişilik Yemen heyeti, Adana Sanayi Odası Başkan Yardımcıları Erdoğan Şire ve Fırat Karalı, Yönetim Kurulu üyeleri Salih Sütcü, İsa Tuzcu, Ahmet Özkök ve Genel Sekreter Gazi Yılmaz ile bir araya geldi. Yemen Heyeti Başkanı Mohamed Adhban, Yemen'in her türlü sanayi ürününün yanı sıra birçok tarımsal ürünü ithal ettiğini, bu ithalatın çok az bir bölümünün Türkiye'den gerçekleştiğini söyledi. Türk mallarının çok kaliteli ve Yemen piyasası için fiyat bakımından uygun olduğunu belirten Adhban, "Ticari ilişkilerin geliştirilmesi, Türkiye'den daha çok mal alabilmek için girişimlerde bulunuyoruz. 26 milyon nüfusa sahibiz, endüstriyel üretimde dışa bağımlı ve her türlü gıda, otomotiv, makine, tekstil ve metal ürünlerini dışarıdan alıyoruz. Ticari ilişkilerimizin artmasını arzu ediyoruz" dedi. ADASO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdoğan Şire de iki ülke arasındaki ticaret hacminin 370 milyon dolar olduğunu, bunun çok yetersiz olduğunu, ticari ilişkilerin ve işbirliklerinin geliştirilmesi gerektiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yemen heyeti Adana'ya işbirliği yapmak için geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN