Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aldırmaz'ın ödülü Güler'den

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, 'İyi Yönetişim' ödülünü İçişleri Bakanı Muammer Güler'in elinden aldı

Giriş Tarihi: 1.10.2013
Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Avrupa Birliği ve Türkiye tarafından finanse edilen, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Stratejik Yerel Yönetişim Projesi' kapsamındaki çalışmalarından dolayı ödüle layık görüldü. Aldırmaz ödülünü, Ankara'da gerçekleştirilen Stratejik Yerel Yönetişim Projesi Kapanış Toplantısı ve Ulusal Konferansı'nda, İçişleri Bakanı Muammer Güler'in elinden aldı.

DEMOKRASİYE KATKI
Şehirlerin ortak akılla şeffaf yönetilmesini hedefleyen Stratejik Yerel Yönetişim Projesi'nin ülkemizde yaygın bir şekilde uygulanmasını amaçlayan İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü, Avrupa Birliği ile birlikte uzun soluklu bir çalışma yürüterek Türkiye'nin her kentinde projenin amacına ulaşması için çalışma başlattı. Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Muammer Güler'in de katılımı ile Ankara Rixos Otel'de gerçekleştirilen toplantıda, Türkiye'nin demokratikleşmesine büyük katkı koyacağına inanılan bu projenin destekçileri ve uygulayıcıları ödüllendirildi. Söz konusu projenin başarı ile uygulanması noktasında başından beri büyük çaba gösteren ve 3,5 yıl önce "Ortak Akıl, Ortak Başarı" sloganı ile Adana'da ortak bir yerel yönetim anlayışını hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi de bu çabasından ötürü ödüle layık görüldü. Gerçekleştirilen törende ödülünü Bakan Güler'in elinden alan Zihni Aldırmaz, "3,5 yıl önce göreve geldiğimizde Adana'yı ortak anlayışla yönetmenin doğru bir yöntem olduğunu bilerek 'Ortak Akıl Ortak Başarı' sloganını dilimizden düşürmedik. Her hizmetimizde ve her projemizde kentimizin ortak aklını kullandık" dedi.

"ADANA ADINA ALDIM"
Aldırmaz, "30 sivil toplum kuruluşu ve 16 kamu kurumu ile ortak projeler üreterek bu alanda büyük bir rekora imza attık. Bizim 3,5 yıl önce Adana'da başlattığımız bu anlayış ile Avrupa Birliği'nin ülkemiz de yürütmek istediği projenin birebir örtüşmesi, ne kadar doğru bir iş yaptığımızın en açık göstergesidir. Ben bu ödülü, bizimle uyum içerisinde ortak çalışmalara imza atan, yüreği Adana sevdası ile dolu olan sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, kamu kurumlarının yöneticileri ve tüm hemşehrilerim adına aldım" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aldırmaz'ın ödülü Güler'den
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN