Erdoğan'dan Adana'ya 2 milyar liralık ziyaret

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yarın Adanalılarla buluşuyor. Erdoğan bu ziyaretinde toplam 2 milyar liralık yatırımın temelini atıp açılışını yapacak

Giriş Tarihi: 4.10.2013
Adanalılarla 5 Ocak Cumartesi günü saat 16.00'da Uğur Mumcu Meydanı'nda bir araya gelecek olan Başbakan Erdoğan, toplam 2 milyar liralık 91 kamu ve özel sektör yatırımının açılışını yapacak, Sağlık Kampusu'nun temelini atacak. Vali Hüseyin Avni Coş, Valilik tarafından koordine edinilen resmi açılış törenine bütün Adanalıların davetli olduğunu belirtti. Vali Coş, "Tüm Adanalıları, Adana'nın hizmetlere kavuşmasını önemseyen herkesi davet ediyoruz" dedi.

ANAHTAR DAĞITACAK

Vali Hüseyin Avni Coş, Başbakan'ın Adana ziyaretinde Seyhan Belediyesi'nin TOKİ ile iş birliği yaparak yaptığı kentsel dönüşüm toplu konutlarının da kura çekimini gerçekleştireceğini söyledi. Coş, daha önce TOKİ ile Aile ve Sosyal Politiklar Bakanlığı tarafında yaptırılan sosyal konutların sembolik olarak anahtar teslimi yapılacağını ve Adana halkını bu törenlere davet ettiklerini söyledi.

ULAŞIMDA YENİ ADIMLAR

AK Parti Adana İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı ise yaptığı açıklamada, hafif raylı sistemin üniversiteye kadar gideceğini, bunun için bütün anlaşmaların tamamlandığını, ihale açılacak kadar ilerlediğini belirtti. Dörtyol Kavşağı ile Müze Kavşağı'ndaki yolun genişletilmesi için, eski Orduevi'yle ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığı ile anlaşmaya vardıklarını belirten Yağcı, "Buradaki tarihi yapı yıkılmadan yol genişletilecek" şeklinde konuştu.

SAĞLIK KAMPUSU HEYECANI
Başbakan Erdoğan'ın temelini atacağı tesislerin her birinin çok önemli olduğunu belirten Vali Coş, "Bunlardan birincisi bünyesinde onkoloji, kardiyoloji ve kardiyobasküler gibi özle dal hastaneleri barındıran, 7 ayrı hastaneden oluşan 'Sağlık Kampusu'. Entegre bir tesis olan kampus çok önemli bir sağlık yatırımı" dedi. Hastanenin bir milyar 30 milyon lira yatırımla kurulacağını belirten Coş, "Adana'nın bugüne kadar kazandığı yatırımlar içerisinde ayrıcalıklı bir yeri olacak" diye konuştu.

YOLLAR TRAFİĞE KAPANIYOR
Başbakan Erdoğan'ın katılımlarıyla Uğur Mumcu Meydanı'nda düzenlenecek temel atma ve açılış töreni nedeniyle güzergâhtaki bazı yolların trafiğe kapatılacağı bildirildi. Yarın saat 09.00'dan itibaren Valilik Kavşağı, Atatürk Caddesi, Uğur Mumcu Meydanı istikameti, Ziyapaşa Bulvarı, Atatürk Caddesi, Sular Kavşağı ve bu caddelere çıkan ara sokaklar araç trafiğine kapatılacak. Ayrıca, tren istasyonunu kullanmak isteyen vatandaşlar için Sular kavşağından ve TCDD misafirhanesi girişinden itibaren yaya yolu ayrılarak istasyona girişler sağlanacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan Adana'ya 2 milyar liralık ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN