3'üncü İstihdam Fuarı Mersin'de kapılarını açtı

Giriş Tarihi: 5.10.2013
Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nün Valilik, yerel yönetimler ve STK'larla ortaklaşa düzenlediği 3'üncü İstihdam Fuarı, 53 özel, 2 kamu kurumu olmak üzere 55 firmayla kapılarını açtı. Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen fuarda, işsizlik ve niteliksiz işgücü probleminin çözümüne yönelik olarak; iş arayanlar, işverenler ve ilgili kurum ve kuruluşların bir araya getirilerek bilgilendirilmesi amaçlanıyor.

BİREBİR GÖRÜŞME
İŞKUR İl Müdürü Mustafa Kutlu, Fuarda iş arayan vatandaşları aracısız işverenlerle buluşturup, Mersinde konuşlanan firmaları tanımalarını, iş başvurusu yapabilmelerini, staj olanaklarından kariyer imkanından faydalanmalarını, firmaların iş arayanlara kendilerini ifade etmelerini hedeflediklerini söyledi. Kutlu, bu sene 3'üncüsünü düzenledikleri fuarın diğerlerinden farkının ilk kez özel ve kamu sektörü yerel paydaşların fikirleri ile gerçekleştirilmesi olduğunun altını çizdi. İstihdamın ekonomide büyümeyi, gelişmeyi, kalkınmayı gösteren en önemli ölçüt olduğunu belirten Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ise "İstihdam artışı o ülke ekonomisinin gelişmesinin ileri gittiğini, sektörel gelişmelerde açılan yeni üretim alanlarını, işyerlerinin çoğaldığını gösterir. İstihdamdaki artış ekonominin gelişmesinin kalkınmasının ve daha yüksek düzeyde refah çizgisine ulaşmasının önemli göstergesi. Genç istihdamın önemi apayrı bir değer ve öncelik taşımaktadır" dedi.

ÖDÜLLER VERİLDİ
Açılışın ardından, istihdamın 'en'leri ödüllendirildi. Yıl boyunca en çok yatırım yapan firma ödülüne 'Yıldız Entegre' layık görülürken, en çok engelli istihdam eden firma ödülü MIP'ye, en çok kadın istihdam eden firma ödülü ise 'Ast Tekstil'e verildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3'üncü İstihdam Fuarı Mersin'de kapılarını açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN