Demokrasi adına önemli bir kavşak

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Onatça: Demokratikleşme paketi, Türkiye demokrasisi adına önemli bir kavşağın geçilmesi demektir

Giriş Tarihi: 5.10.2013
Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Onatça, Demokratikleşme Paketi'nin Türkiye demokrasisi adına önemli bir kavşağın daha geçilmesi anlamına geldiğini belirterek, "Önemli olan paketin Türkiye'deki kutuplaşmayı sona erdirmesi, sosyal ve ekonomik reformların tetikleyicisi olmasıdır. Bu adım yeni anayasa ile de desteklenmelidir" dedi.

MÜREFFEH TÜRKİYE

Onatça, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Demokratikleşme Paketine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, toplumsal barış ve huzurun her zamankinden fazla önem taşıdığı bu günlerde orta gelir tuzağından kurtulabilmenin yegane yolunun daha fazla demokrasi olduğunu ifade etti. Onatça, "Daha fazla demokrasi, aynı zamanda yıllardır özlemi çekilen müreffeh Türkiye yaratmak için de şart" dedi. TÜRKONFED olarak ilk günden beri çözüm sürecini desteklediklerini, önemsediklerini dile getiren Onatça, "Çözüm sürecinin etkilerini yatırım projelerinin tamamlanmasıyla görüyoruz. Ancak bölgede risk primlerinin hala yüksek olması, yatırımların arzu ettiğimiz seviyeye çıkmasını engelliyor. Refah artışını yavaşlatıyor. Bölgesel yoksulluk tuzağından çıkış, çözüm sürecindeki kararlılığın devam etmesi ve demokratikleşmede gerekli adımların atılması ile mümkün olacaktır" şeklinde konuştu.

BARIŞ VE HUZUR ORTAMI
Onatça, açıklanan paketin, Türkiye demokrasisi adına önemli bir kavşağın daha geçilmesi anlamına geldiğini belirterek, "Elbette paketin ayrıntıları ve nasıl uygulanacağı üzerine çok tartışacağız. Ancak önemli olan paketin içeriğinden çok Türkiye'deki kutuplaşmayı sona erdirmesi, sosyal ve ekonomik reformların tetikleyicisi olmasıdır. Barış ve huzur ortamının tesis edildiği bir Türkiye, zengin ülkeler arasındaki yerini alacaktır" değerlendirmesinde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasi adına önemli bir kavşak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN