Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dağları dele dele geliyoruz

Kozan ve Ceyhan'da toplu açılışlar gerçekleştiren Başbakan Erdoğan, "İki günde Adana'ya toplam 864 milyon liralık yatırım kazandırdık. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi

İki günlük Adana gezisin ikinci durağında Kozan ve Ceyhan'a giderek toplu açılışlar yapan ve halka hitap eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "İki günde Adana'yı toplam 864 milyon liralık yatırımla tanıştırdık. Ne söz verdiysek yaptık, yapıyoruz, yapacağız. Biz Türkiye sevdalısıyız. Bu millete sevdalıyız. Tıpkı Ferhat ile Şirin gibi. Biz Ferhat, siz Şirin'siniz. Tünellerle, metrolarla dağları dele dele geliyoruz. Önümüzde duramıyorlar" dedi.

BÜYÜKŞEHİR YASASI

Dün sabah helikopterle Kozan'a giden Başbakan Erdoğan, Şehir Stadı'nda toplanan coşkulu kalabalığa seslendi. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in, "Kozan'a birçok ilden daha fazla yatırım yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz. Türkiye'nin sahibi sizlersiniz. İşte Türkiye, işte Başbakan" şeklindeki açış konuşmasından sonra mikrofona gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Büyükşehir Yasası'na değindi, ana muhalefetin karşı çıktığı yasanın Türkiye'nin önünü açacağını söyledi.

KOZAN BÜYÜYOR

Başbakan özetle şunları söyledi: Dün (önceki gün) Adana'da 837 milyon liralık hizmet ve yatırımın açılışını yaptık. Bugün de (dün) Kozan ve Ceyhan'da açılışlar yapıyoruz. İki günde Adana'ya 864 milyon liralık yatırım kazandırdık. Kozan her geçen gün büyüyor, gelişiyor. Burada ÇÜ'ye bağlı İşletme Fakültesi kurduk. 9 milyon liraya mal olacak bir Kültür Merkezi yapıyoruz. Yılsonuna kadar tamamlanacak. Eğitimden sağlığa, kültürden turizme her alanda Kozan'ın ihtiyaçları karşılanacak.

İŞTE DEMOKRASİ BU
Geçen yıl çıkan Büyükşehir Yasası'na muhalefetin karşı çıktığını belirten Başbakan Erdoğan, "Yeni yasayla artık belde ve köylerin hepsi mahalle statüsüne kavuştu. Yeni Büyükşehir artık sizin en ücra köyünüzün kanalizasyonunu, suyunu, yolunu yapacak. Yeni yasayla sıkıysa yapmasın. O zaman sen hesabını soracaksın. Seçim geldiğinde oy kullanacaksın çünkü. Beni seçimden seçime mi hatırlıyorsun diyecek sandıkta hesap soracaksın. İşte demokrasi bu" diye konuştu. Her şeye karşı çıkan muhalefetin soyadının itiraz olduğunu vurgulayan Erdoğan şöyle konuştu: Büyükşehir Yasası'na karşı çıkmışlardı. Anayasa reddetti. Şimdi hangi yüzle gelip sizden oy isteyecekler. Sen bu yasaya karşı çıkmadın mı? Şimdi gelip, 'Büyükşehir'i ben iyi yönetirim' mi diyeceksin? Bizler size hak ettiğiniz hizmetleri bu yasa ile getiriyoruz. Biz Türkiye sevdalısıyız. Bu millete sevdalıyız. Tıpkı Ferhat ile Şirin gibi. Dağları dele dele geliyoruz. Önümüzde duramıyorlar.

PETROL HAVZASI CEYHAN

Erdoğan, Ceyhan'da yaptığı konuşmada eğitime öncelik verdiklerini belirterek, "En önemli iş eğitimdir. Eğitimi halledemeyen diğerlerini halledemez. Eğitim varsa medenisiniz, yoksa gayri medenisiniz" dedi. Ceyhan'ın yatırımlarla büyüyen bir ilçe olacağını da vurgulayarak, "Türkiye'nin petrol havzası olması gerek dedik. İşte Ceyhan'ı petrol havzası yaptık. Bakü- Tiflis-Ceyhan ile dev tankerler Ceyhan'a geliyor" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dağları dele dele geliyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN