Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersinli Ayten engel tanımıyor

Mersinli engelli sporcu Ayten Çelikörs, Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme branşında 3 ayrı klasmanda Türkiye Şampiyonluğu elde etti

Giriş Tarihi: 8.10.2013
Nokta Okçuluk Spor Kulübü'nün lisanslı sporcusu olan 13 yaşındaki Ayten Çelikörs, bedensel engeli olmasına rağmen engel tanımadan Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Branşında 3 ayrı klasmanda Türkiye Şampiyonu oldu. Mersin'e büyük sevinç yaşatan Ayten'in hedefi şimdi ise milli takımı temsil etmek. 5 yaşından beri yüzme sporuyla uğraşan Ayten, ailesi ve kulübünün sınırlı desteğine rağmen başarıdan başarıya koştu.

HAYALİ MİLLİ TAKIM

Engeline rağmen, engelsiz yaşamı herkese gösteren Ayten, 28-29 Eylül'de İstanbul Hidayet Türkoğlu Spor Salonu'nda düzenlenen Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Branşında bayanlar S3 grubunda kurbağalama, serbest ve sırt üstü klasmanlarında Türkiye şampiyonu olarak kendi gibi olanlara güzel bir örnek oldu. En büyük hayalinin milli takımda Türkiye'yi temsil etmek olduğunu söyleyen Ayten, "Paralimpikte ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Bunun için de federasyonun 1.20.00 barajı var ve ben bu barajın 20 saniye altında kaldım" dedi.

ENGEL DİYE BİR ŞEY YOK
Dünyada engel diye bir şeyin olmadığının altını çizen yüzme antrenörü Samet Akciğer, "Ayten, engelli arkadaşlarına artık engelin olmadığını çok güzel bir şekilde gösterdi. Sürekli hedef büyütüyor" diye konuştu. Öte yandan, yüzme branşında Türkiye Şampiyonu olan Ayten Çelikörs, sadece yüzmeyle değil aynı zaman da okçuluktada lisanlı sporcu ve saz da çalabiliyor. 8 Yıldır yüzme yarışlarına katılan Ayten'in sayısız başarı ve madalyaları var. Ayten'in en büyük destekçisi ise babası, aynı zamanda üyesi olan Hasan Çelikörs.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersinli Ayten engel tanımıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN