Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mevsimlik işçilerin çocukları Mobil Anaokulu'na gidecek

Turkcell Gönüllüleri, Adana'da konaklayan mevsimlik işçilerin çocukları için tasarladıkları Mobil Anaokulu'nu hayata geçirdi

Giriş Tarihi: 9.10.2013
Turkcell çalışanlarından oluşan Turkcell Gönüllüleri, Adana'nın Karataş ilçesinde çalışan mevsimlik işçi çocuklarının yaşadığı eğitim sorununa çözüm buldu. Turkcell Gönüllüleri'nin bir araya gelerek hazırladığı Mobil Anaokulu, çadır kentte kalan mevsimlik işçi çocuklarının hizmetine sunuldu. Öte yandan çevre okullardan öğrencilerin de aralarında bulunduğu 500 kişiyede kırtasiye yardımı yapıldı.

KÜTÜPHANESİ DE VAR

Karataş ilçesine bağlı Tabaklar köyündeki çadır kentte kalan 50 çocuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından atanan bir öğretmen sayesinde eğitimlerine başladı. Çocuklar için Mobil Anaokulu içinde bir de kütüphane oluşturuldu. Turkcell İç İletişim Bölüm Başkanı Yusuf Özer, "Bundan sonra da eğitimine devam edemeyen çocuklarımız için çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi.

MOTİVE OLUYORUZ

Adana'da çocuklarla bir araya gelen Özer "Hayat şartları nedeniyle okula gidemeyen çocuklarımız var. Onlara bir okul hediye etmek istedik ve bu kampanyayı başlattık. Çalışanlarımız kampanyaya büyük ilgi gösterdi. İlk olarak Adana'da mevsimlik işçi çadırlarında kalan çocuklarımız için Mobil Anaokulu oluşturduk" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mevsimlik işçilerin çocukları Mobil Anaokulu'na gidecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN