Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep marka ve patentte rekor kırdı

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkan Yardımcısı Adnan Ünverdi, geçen yıl 2 bin 949 marka ve patent tescili yaptıklarını belirtti. Bu sayı Cumhuriyet tarihinin de rekoru

Giriş Tarihi: 10.10.2013
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Ünverdi, Gaziantep'in marka ve patent tescilinde, Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdığını açıkladı. Ünverdi, Gaziantep'in son dönemdeki çalışmalarıyla en fazla marka ve patent başvurusu yapan iller arasında 5'inci sıraya yükseldiğini bildirdi. Ünverdi "Markalarıyla örnek bir kent haline gelen Gaziantep, ünü sınırları aşan baklavasının uluslararası tescilini alacak olmanın gururunu yaşıyor. Antep baklavasının uluslararası tescili, Türkiye'den gerçekleşen ilk başvuru olması nedeniyle büyük önem taşıyor" dedi.

10 YILLIK PROJE

Türkiye'de markalaşmadan bahsedilmeyen bir dönemde, 2003 yılında "Marka Şehir Gaziantep" projesini başlattıklarını anımsatan Ünverdi, "Bugün bu projeyle elde ettiklerimiz, ne kadar doğru zamanda, ne kadar doğru bir adım attığımızı bir kez daha bizlere gösteriyor. Gaziantep, marka ve patent tescilinde, Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdı. En fazla marka ve patent başvurusu yapan iller arasında 5. sıraya yükseldi. 2012 sonunda başvuru sayımız 2 bin 949'a ulaştı. Sanayimiz adına önemli kazanımlar elde ettik. Her bir marka şehrimize ayrı bir katma değer, ayrı bir zenginlik kattı" diye konuştu.

FARK OLUŞTURMALIYIZ
Türkiye'nin 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girme hedefine ulaşabilmesi için, ekonomide bir dönüşüme imza atması gerektiğini dile getiren Ünverdi, "Dünya ile rekabet edebilmemiz için fark oluşturmalıyız. Bunu sağlamanın yolu da 81 ilde topyekun daha fazla ar-ge yatırımı, daha fazla inovasyon, daha fazla tasarım ve markalaşmaya yönelmekten geçiyor. Böylece hem ülkemiz, hem de sanayicimiz kazançlı çıkacak. Türkiye'nin daha hızlı kalkınması ve büyümesi için, daha çok sayıda uluslararası marka oluşturmak zorundayız. Gaziantep, ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmada en büyük lokomotif güçlerden biri olacak" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep marka ve patentte rekor kırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN