Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Göstermeliklere resmi ilan yok

Giriş Tarihi: 10.10.2013
Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası'nda (KMTSO) yerel gazete sahipleri ve basın mensuplarıyla toplantı yaptı. Atalay, "Okunmayan, görünmeyen, dağıtılmayan veya vadettiği tiraja ulaşmayan sadece göstermelik gazetelere ilan vermeyeceğiz. Bin 300 gazeteye kamu ilanı veriyoruz. Bunu çekin kendiliğinden habercilik yapacak belki 75 gazete bulamazsınız" dedi. Atalay, Kahramanmaraş'ta açmayı planladıkları şubenin 2014 başında faaliyete başlayacağını belirtti.

İŞİMİZİ İYİ YAPMIYORUZ
Yerel ve yazılı basını geleceğe güçlü bir şekilde hazırlamak için çalıştıklarını ifade eden Atalay, şunları kaydetti: "Türkiye'de en fazla işsizliğin olduğu meslek gazeteciliktir. TÜİK verilerine göre işsizlik oranı ülke genelinde yüzde 8'lere düştü ama basında yüzde 20'dir. Bu sonuç bizim işimizi iyi yapmadığımızın göstergesidir. İşimizi iyi yaparsak sektörümüzü büyütebiliriz. Büyüdükçe de o gençler işsiz kalmaz. Sadece gençlere seslenmiyorum. Gazeteci erken emekli oluyor, sonra kenara çekiliyor. En verimli çağında 700-800 liraya geçinmeye çalışıyor."

BİN 300 GAZETE
Atalay, kurum olarak gazeteleri yeşertmek için çalıştıklarını anlattı. Türkiye'deki 4 bin 500 yayın kuruluşuna kamu ilanı verdiklerini anımsatan Atalay, sözlerini şöyle tamamladı: "Bakınız bin 300 gazeteye kamu ilanı veriyoruz. İşini sağlam yapanlar daha personel çalıştırıp reklamın da alasını alacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Göstermeliklere resmi ilan yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN