Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adanalı SAMPAŞ bilişim birincisi

Avrupa'nın önde gelen bağımsız ve saygın bulut bilişim kuruluşu Euro Cloud'un "En İyi Kamu Yönetimi" kategorisinde Uluslararası Bilişim Şirketi SAMPAŞ'a birincilik ödülü geldi

Giriş Tarihi: 13.10.2013
Merkezi Adana'da bulunan Uluslararası Bilişim Şirketi SAMPAŞ, Avrupa Bulut Ödülleri (Euro Cloud Awards) En İyi Kamu Yönetimi Kategorisi'nde Türkiye 1'incisi oldu. Vodafone sponsorluğunda, Intel, Oracle, EMC ve IDC gibi şirketlerin desteğiyle ve Bizz Consulting temsilciliğinde Türkiye'de ilk kez düzenlenen Avrupa Bulut Ödülleri'nin Türkiye ayağı, Avrupa'nın bulut bilişim konusundaki en saygın kuruluşu Euro Cloud tarafından gerçekleştirildi. Avrupa'dan 30 ülkenin katılımıyla düzenlenecek yarışmada dereceye girenlerin ödülleri, Lüksemburg'da yapılacak Euro Cloud Kongresi'nin ilk günü gerçekleştirilecek gala gecesinde verilecek.

"ÜLKEM ADINA ÇOK MUTLUYUM"
Yurt içi ve yurt dışı başarılarıyla Adana'nın ve Türkiye'nin gururu olan SAMPAŞ'ın İcra Kurulu Başkanı Şekip Karakaya, "Ülkem adına çok mutlu oldum. Dünya'da henüz 4-5 yıldır uygulama alanı bulan bu yeni teknoloji, bilişim dünyası ve insanlığa yeni hizmetler sunuyor. Dünya için dahi henüz yeni sayılan yüksek teknolojili bu alanda, ülke birincisi olmak bizi çok onurlandırdı. Üstelik kamu hizmetlerini daha hızlı ve kaliteli yürütmek adına yaptığımız bu projeyle Türkiye 1'incisi olmak, ödülü çok daha anlamlı kılıyor" dedi.

YENİ BİR DÜNYA TEKNOLOJİSİ

SAMPAŞ'ın sektörün en güçlü Ar-Ge'sini bünyesinde barındırdığını belirten Karakaya, sözlerini şöyle sürdürdü: "SAMPAŞ, kentler ve kentte yaşayanlar için insan odaklı çözümler üretiyor. Bu anlamda teknolojinin insanın hizmetinde olmasını çok önemsiyoruz. Euro Cloud'un Avrupa toplumlarında yaygınlaşması için desteklediği bu yeni bulut bilişim teknolojisi, bizim de hızlı ve kaliteli çözüm ve hizmetleri Türk insanına sunmak için benimsemiş olduğumuz bir teknolojidir. Biz SAMPAŞ olarak bu teknolojiyle ilgili Ar-Ge çalışmalarına 3 yıl önce başladık. Kamu kuruluşlarının verdiği kamu hizmetlerinin optimal maliyetlerle sunulmasını sağlamak ve bilişimin etki alanını bütün ülkeye yaymak için kapsamlı çalışmalar yaptık. Şimdi ülkemizi Avrupa'da temsil etme sürecimiz başlıyor."

EURO CLOUD
Euro Cloud, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 30 Avrupa ülkesinin içinde yer aldığı bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir organizasyon. Euro Cloud'un amacı; bulut bilişim konusunda toplumda farkındalık yaratmak, bulut bilişim standartlarının belirlenmesinde aktif rol almak, şirketler arasında bir bilgi paylaşım ağı kurmak ve Avrupa yönetimleriyle endüstriyi bir araya getirmek.

BULUT BİLİŞİM (CLOUD COMPUTING)
Bulut bilişim, kullanıcıların yerel konumlarında; herhangi bir işlem, yazılım, veri erişimi veya servis altyapısı gerekmeksizin, alınacak hizmetin uzaktan sağlanabilmesini içeren servisler bütünü. Bilgi teknolojileri kapsamında mevcut yazılım, donanım, veri saklama gibi temel ihtiyaçların uzak bir bilgisayardan internet bağlantısıyla sunulması. Bulut bilişim ile yerel ve merkezi kamu kuruluşları; donanım, veri ve yazılım ihtiyaçlarını istedikleri kadar genişletebilecekleri esneklikte bir merkezden sağlayabiliyor. Bu sayede, kamu çalışanları ve vatandaşlar tüm hizmetlere internete erişen her türlü cihazdan anında bağlanarak gereksinimlerini gideriyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adanalı SAMPAŞ bilişim birincisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN