"Duyarsız kalamayız"

Giriş Tarihi: 13.10.2013
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde (KSÜ) 2013- 2014 akademik yıl açılışı yapıldı, KSÜ Avşar Yerleşkesi Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu'nda düzenlenen törende konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sinan Baş, üniversitelerin toplumsal olaylara ve dünyadaki gelişmeler duyarsız ve sessiz kalmasının beklenemeyeceğini söyledi.

YÜREKLİ SESLER OLMALIYIZ

Gezi Parkı odaklı olaylara ve Mısır'daki darbeye değinen Baş, şunları kaydetti: "Ülkenin aydınları olarak, Gezi olaylarıyla sahnelenmek istenen senaryodan, Mısır'daki demokrasi katline, yanı başımızdaki insanlık dramından, dünyanın her köşesinde yaşanan zulümlere kadar bütün insanlık suçları karşısında evrensel ve insani değerler adına yükselen yürekli sesler olmayı bilmeliyiz. Üniversiteler, sadece bilim yuvası veya mesleki enformasyon kazandıran öğretim kurumları olarak görülmemelidir."

ULAŞIM YAKINMASI

Günümüzde 'bilginin yarılanma ömrü' denilebilecek son kullanma tarihinin giderek kısaldığına dikkati çeken Baş, "Üniversite eğitiminde en önemli avantajınız, düşünce ve inançlarınız ne olursa olsun farkıl düşünce, inanç ve yaşam tarzlarına hoşgörü ve tahammül yaklaşımı ve olgunluğu olmalıdır. Unutulmamalıdır ki hiç bir ideoloji vatana hizmet ülküsünden üstün ve değerli olamaz" şeklinde konuştu. KSÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Burak Öztaş ise konuşmasında kampüse ulaşımda sıkıntı çeken öğrencilerin, dolmuş ücretlerinin pahalı olmasından dolayı zor durumda kaldığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Duyarsız kalamayız"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN