Jeoloji Mühendisi adayları yönetim kuruluyla tanıştı

Jeoloji Mühendisleri Odası Adana Şubesi yöneticileri, Jeoloji Mühendisliği Bölümü'nde eğitime başlayan öğrencilerle tanıştı

Giriş Tarihi: 13.10.2013
Jeoloji Mühendisleri Odası (JMO) Adana Şubesi yöneticileri, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü'nü kazanarak eğitime başlayan birinci sınıf öğrencileri ile tanışma toplantısı düzenledi. Toplantıda ÇÜ Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Parlak, "İyi ya da kötü üniversite yoktur. Kendini geliştirmeye kararlı öğrenci vardır ya da olanla yetinen ve kendini geliştirmek istemeyen öğrenci vardır" dedi.

YAŞAM KALİTESİNİ ETKİLİYOR

Bir ülkenin yaşam kalitesinin, o ülkenin yetiştirdiği mükemmel elemanların başarılarına bağlı olduğuna da dikkat çeken Prof. Dr. Parlak, "Uluslararası ilişkileri yöneten diplomatlarından, teknolojik ürünleri üreten mühendislerine, henüz sorulmamış soruların cevaplarını arayan bilim insanlarından, sanatın en ileri noktalarında eser veren sanatçılarına kadar, yetişmiş insan gücünün kalitesi, mükemmelliği, o ülke insanlarının kişisel refahını ve mutluluk düzeyini doğrudan etkiler" diye konuştu.

KENDİNİZİ İYİ YETİŞTİRMELİSİNİZ

Türkiye genelinde oda-üniversite ilişkisinde en iyi olduklarını söyleyerek konuşmasına başlayan JMO Adana Şube Başkanı Dr. Mehmet Tatar ise "Jeoloji Mühendisleri Odası TMMOB'a bağlı 23 odadan biridir. 1974 yılında kurulmuş bir meslek örgütüdür. Ben de Çukurova Üniversitesi'nden 1984 mezun oldum. Böyle bir bölümden mezun olduğum için çok mutluyum. Odalar kendi meslektaşlarının hak ve hukuklarını savunan özlük haklarından tutunda istihdamına kadar işlevlik gösterir. Çabalarımızla birçok kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan meslektaşlarımızın sayısını arttırdık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Jeoloji Mühendisi adayları yönetim kuruluyla tanıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN