Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Batı'nın 500 yıllık tekelciliği sarsılıyor

MKÜ akademik yıl açılış töreninde konuşan Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, "Asya bir yandan yükselirken, Batı'nın 500 yıllık tekelci egemenliği sarsılıyor" dedi

Giriş Tarihi: 15.10.2013
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) 2013- 2014 akademik yıl açılışı törenle gerçekleştirildi. Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, yeni akademik yılın öğrencilere hayırlı olmasını diledi. Pek çok kaynağın, Asya'nın yükseldiğini gösterdiğine vurgu yapan Lekesiz, "Bizim de önemli bir şekilde içinde bulunduğumuz Asya kıtasının pek çok açıdan yükseldiğini görüyoruz. Bu şu demek; Batı'nın 500 yıllık tekelci egemenliği artık sarsılıyor. Bu büyük değişimin temelinde iki faktör var. Biri üniversite öğretimi, diğeri de ekonomik zihniyetin Asya ülkelerinde dalga dalga değişmesi" dedi.

HATAY'IN YILDIZI

MKÜ Rektörü Prof. Dr. H.Salih Güder de "Türkiye'nin parlayan yıldızı Hatay'ımızın aydınlık yüzü olan üniversitemizin akademik yıl açılışında sizlerle olmak bizler için gurur kaynağıdır. Yeni akademik yılın ülkemize, milletimize, ilimize, öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi. Açılış konuşmalarının ardından Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alemdar Yalçın yeni akademik yılın ilk dersini verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batı'nın 500 yıllık tekelciliği sarsılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN