Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İç savaştan kaçtı milli formayı kaptı

Giriş Tarihi: 18.10.2013

Suriyeli Abdulmalek, Artistik Jimnastik Gençler Türk Milli Takımı'na seçildi. Çalışmalarını sürdüren Abdulmalek gözünü olimpiyatlara dikti

Suriye'deki iç savaştan 2010 yılında kaçarak Türkiye'ye annesinin yanına gelen Suriyeli genç Abdulmalek Mardinli, 3 yılda Türkiye'de yaptığı çalışmalar sonucu Artistik Jimnastik Gençler Milli Takımı'na seçildi. Çalışmalarını Mersin'de sürdüren atlet, hedefinin 2016 ve 2020 olimpiyatlarında Türkiye'yi temsil etmek olduğunu söyledi.

ÖNCE İZMİR ARDINDAN MERSİN
12 yıldır artistik jimnastik dalında spor yapan Abdulmalek, 2010 yılında geldiği Mersin'de salon ve malzeme sıkıntısından dolayı tam anlamıyla çalışamadı. Abdulmalek, antrenörü Hüseyin İğdir'in yönlendirmesi ile İzmir'e giderek çalışmalarına orada devam etti. 1,5 yıl İzmir'de kalan Abdulmalek Mardinli, Akdeniz Oyunları'ndan dolayı yeni jimnastik salonunun yapılması ile birlikte yeniden Mersin'e döndü.

HEDEFİ 2016 VE 2020
Çalışmalarını burada sürdüren genç, Bolu'da yapılan Gençler Türkiye Şampiyonası'nda 6. olarak Artistik Jimnastik Gençler Milli Takımı'na seçildi. Abdulmalek Mardinli, "Suriye'deki olaylardan dolayı 2010 yılında Türkiye, ailemin yanına geldim. Ailem Mersin'de yaşıyor. Burada bir süre durdum ve Hüseyin hoca ile çalıştım. Hedefim 2016 ve 2020 olimpiyatlarında Türkiye'yi temsil etmektir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İç savaştan kaçtı milli formayı kaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN