Tarsus'ta kadınlar projeyle kazanıyor

Giriş Tarihi: 19.10.2013

Mersin'in Tarsus ilçesinde "Kazanan Eller, Gülen Yüzler" projesiyle 58 kadına satış görevlisi ve pastacılık eğitimi veriliyor

Mersin'in Tarsus ilçesinde Şelale Soroptimist Kulübü'nün Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) destekli "Kazanan eller, gülen yüzler" projesiyle 58 kadın meslek sahibi yapılarak mesleki vasıf kazandırıldı. Kaymakam Hasan Göç, Şelale Soroptimist Kulübü'nün Anıt Mahallesi'ndeki hizmet evinin açılışı ve proje kapsamında "Satış görevlisi" ve "Pastacılık" kursuna katılan 58 kadının katıldığı etkinlikte yaptığı konuşmada, kadınların bu tür projelerle meslek sahibi olarak kendi ayakları üzerinde durup, yaşamın içinde çok aktif bir şekilde yaşamalarına olanak sağladığını söyledi.

BAŞVURU EKSİK KALDI
Şelale Soroptimist Kulübü Başkanı Nuray Okyay ise Tarsus'ta yaşayan dar gelirli 18-35 yaş arasındaki 40 kadına satış elemanlığı ve pastacılık kursu eğitimi verilerek, bu yolla 40 genç kız ve kadının hizmet sektörlerinde istihdam edilmelerine olanak sağlamak amacıyla yola çıktıklarını, ancak pastacılık kursuna 30, satış elemanlığı kursuna ise 28 kadın kursiyerin katıldığını söyledi. Nuray Okyay, 113 bin lira bedelli projenin 100 bin lirasının ÇKA tarafından karşılandığını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarsus'ta kadınlar projeyle kazanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN